Jak mowa o dbaniu o własny wygląd wydaje się, że mężczyźni nie poświęcają temu tematowi zbyt wiele uwagi. Jednak ten kto chciałby mieć nieskazitelną cerę idealnie gładką ma pojęcie jak dużo wysiłku należy włożyć w to aby tak wyglądać. Golenie to temat, który wymaga cierpliwości jak również dojścia do swego rodzaju wprawy. Jak w związku z tym należy to robić poprawnie aby osiągnąć dobre rezultaty? Na początku golenie nie jest łatwe. Jest to coś czego trzeba się nauczyć, a przede wszystkim nauczyć w jaki sposób robić to odpowiednio.

pędzel do golenia
Z czasem po osiągnięciu wprawy golarki (zobacz grzebienie do brody) zarostu wejdzie już w krew oraz stanie się bardziej naturalne, natomiast wymaga to czasu i pewnej istotnej wiedzy. Właściwy sposób przygotowania do golenia, samo golenie i zadbanie o skórę pozwolą nam osiągnąć świetne rezultaty. Przed goleniem trzeba koniecznie otworzyć pory skóry. Możemy to zrobić przy pomocy ciepłego, mokrego ręcznika przyłożonego na twarz na mniej więcej minutę. Taki sam efekt uzyskamy jak ogolimy się po skończonym prysznicu, gdy skóra jest nagrzana. Następnie trzeba oczyścić skórę peelingiem. Doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju organiczne kosmetyki jak peelingi na bazie łupin orzechów czy cukrowe. Tego rodzaju specyfiki usuną martwy naskórek, który może przeszkadzać w goleniu jak też tępić maszynkę. Twarz następnie należy przemyć ciepłą wodą.

Zanim zaczniemy golenie trzeba zwilżyć skórę oraz koniecznie zmiękczyć zarost. Do tego celu odpowiedni jest olejek przed goleniem. Potem stosujemy środek, którego będziemy używać podczas golenia. Mogą to być różne żele do golenia albo pianka do golenia cena właściwie nie jest tutaj najważniejsza . Ważne żeby produkt był wysokiej jakości, co nie znaczy, że musi sporo kosztować. Specyfik powinien pozostać na brodzie około dwie minuty żeby skutecznie zmiękczyć zarost.

Do golenia na mokro idealna jest do tego maszynka Edwin Jagger Razor. Jest to doskonałej jakości sprzęt, jaki pozwoli na osiągniecie świetnych rezultatów. Zaczynamy od golenia z włosem wypłukując ostrze co dwa pociągnięcia. Ważne by nie przyciskać go mocno do skóry. Dobrej jakości ostrze nie wymaga dużo siły. Następnie golimy się pod włos aż do idealnie gładkiej skóry. Po goleniu należy spłukać twarz chłodną wodą i zastosować balsam nawilżający.