W ówczesnym świecie, w którym żyjemy, co raz mniej czasu posiadamy na zadbanie o cerę. Gdy już go jakkolwiek wygospodarujemy, bardzo często kosztem snu, to czy troszczymy się o nią w najlepszy sposób? Metody golenia bez wody, czy też przy użyciu powszechnych gotowych żeli lub pianek do golenia nie dają naszej cerze wystarczającej pielęgnacji. Taką podstawową rutynę, jak golenie, możemy zamienić w kompletną pielęgnację twarzy. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią metodę.

pędzel do golenia
Autor: Dharion
Źródło: http://www.flickr.com

Tą odpowiednią, która odpowiednio uchroni skórę przed uszkodzeniem oraz zwyczajnie ją odżywi, jest sposób golenia na mokro. Potrzebujesz do niej pędzel, przy pomocy którego, wytworzysz pianę oraz rozprowadzisz ją na twarzy. W zależności od własnych preferencji i wrażliwości skóry powinieneś wybrać dobry pędzel. Aby wykonać pędzel do golenia borsuk (Faceteria) jest zmuszony oddać swoje włosie.

W zależności od tego, z jakiej części tułowia zostały pozyskane włosy borsuka, zostanie zrobiony inny pędzel badger . Występują cztery podstawowe rodzaje włosia borsuka. Odróżniają się między sobą sztywnością i wchłanianiem wilgoci. Właśnie te specyfikacje wpływają na wartość piany, jaka wyjdzie oraz na jakość masażu skóry. Pędzel ( www.perfumeriaprestige.pl/kategoria/premium/pedzle-hulu/ ) badger bywa twardy i szorstki lub delikatny oraz gładki.

Ciekawią Cię nowinki? Więc bądź na bieżąco! Wobec tego warto przejrzeć następny artykuł na ten temat, aby zasięgnąć bardziej szczegółowych informacji.

Miejmy jedynie nadzieję, że pozyskując sierść na pędzel do golenia borsuk nie cierpi.

Dzięki użyciu takiego narzędzia można również, zaraz po goleniu, rozprowadzić kremy męskie w twarz. Jest to dobra metoda rozprowadzania kremu. Kremy męskie w ten sposób lepiej się przyjmują. Cały proces, odpowiednio wykonany, wyjątkowo dobrze wymasuje skórę twarzy i ją odpręży.

golenie
Autor: Dharion
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy już znajdziesz właściwy własny pędzel do golenia, nauczysz się metody wytwarzania piany oraz poznasz doskonałe sposoby nakładania jej na twarz, możesz rozejrzeć się za typem ostrza do golenia. W goleniu na mokro masz do wyboru trzy rodzaje ostrzy. Brzytwa, maszynka żyletkowa lub maszynki z wieloma ostrzami. W tym przypadku, wybierając właściwe ostrze, weź pod uwagę twardość zarostu twarzy. Wybierając, miej na uwadze także własne zdolności manualne i typ cery. Pamiętaj jednak, że cały proces golenia na mokro, z użyciem samodzielnie wyrobionej pianki, może zająć aż dziesięć minut.