„Samhain” to – jak zostało wspomniane wewnątrz temacie – irlandzkie święto, które bywa organizowane na powitanie zimy. Bywa to odpowiednik dobrze znanego wszystkim Halloween, które to od latek dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku powolutku coraz bardziej „opanowuje” naszą rodzinną Polskę.

Prezenty od Moodo
Autor: MOODO
Źródło: MOODO
Choć najbardziej znane oraz popularne w Stanów Zjednoczonych, święto Halloween jest u nas dość słabiutko popularne, chociaż każdego roczku coraz bardziej dużo dzieci bierze udział w „polowaniu” na słodycze, chodząc po sąsiadach. W naszym dzisiejszym artykule skoncentrujemy się między innymi na dzieciach, a konkretniej ich przebraniach!
produkcja
Autor: James Petts
Źródło: http://www.flickr.com
Choć Halloween i Samhain bywają świętami wymiennymi, i prosperują równocześnie wewnątrz Europie jak i w USA, to nam – Polakom – kojarzą się przede wszystkim ze swoimi fantazyjnymi, najczęściej potwornymi stroikami, w które przebierają się dzieciaki – chociaż często i dorośli – by raz w roku zostać jakąś osobą, albo czymś innego rodzaju, aniżeli się tak naprawdę bywa. Dość często wspomniane święto pozwala na ukazanie samego siebie w innym świetle nie tylko dla samego siebie, ale i dla innych. Jeżeli chodzi o same przebrania halloween, to istnieją ich setki, jeśli nie tysiące rodzai i odmian tego samiutkiego kostiumu. Dla dzieciaków mają możliwość to być przebrania wróżki, kościotrupa, mumii, wampira, królewny, jakiegoś zwierzątka, czy nawet i wiedźmy lub czarownika.

Co do strojów dla dorosłych, jednymi z popularniejszych ich odmian, są tak zwane stroje „z pazurem”, które mają za zadanko przebrać nasze osoby za kogoś innego jak i przyciągać wzrok. Zapamiętaj! Dobrze dobrany stroik może nas ukryć, lub bardziej wyeksponować – jest to zależne od tego co naprawdę chcemy!