Odzież jest jednym z najczęściej kupowanych towarów, dziwić się więc nie ma czemu, że w ostatnim czasie jak grzyby po deszczu zaczęły się pojawiać sklepy z odzieżą używaną i nową. Moda na używane ubrania pojawiła się w naszym kraju przed kilkunastu laty, sklepy takie stały się doskonałą alternatywną dla kiepskich jakościowo kupowanych w normalnych sklepach. W niejednym miejscu można było kupić ubrania naprawdę wysokiej jakości, pomimo że pochodziły z importu to były niewiele zniszczone, a niekiedy natrafiało się na prawdziwe okazje, czyli ubrania światowej sławy projektantów.

Ogromną zaletą używanej odzieży jest także to, że jest ona znacznie tańsza. W normalnych zwykły podkoszulek może kosztować kilkadziesiąt złotych, w sklepach z odzieżą używaną będzie to kilka razy mniej. Oczywiście sprzedawana w sklepach odzież (zobacz sklep xxl warszawa) używana jest bardzo różnej jakości – mogą się trafić ubrania dobre, mało zniszczone, lecz sporo będzie też takich, które raczej się nie będą nadawać aby je jeszcze nosić.

Jeszcze kilka lat wcześniej handel używanymi ubraniami był świetnym pomysłem na dobry biznes. Wystarczyło mieć odpowiedniego dostawcę – a konkurujące ze sobą hurtownie odzieży używanej powodowały, że nie było z tym raczej większego problemu. Poza tym konieczny był lokal w dobrej lokalizacji, paru pracowników i interes się kręcił pełną parą. Sprzedać się dało praktycznie wszystko, co miało odpowiednią do dalszego noszenia jakość. Obecnie trendy są zupełnie inne, ludzie nadal często kupują używane ubrania, ale zaczęli od nich wymagać dobrej jakości. Z tego też powodu często obecnie w sklepach oferujących używaną odzież asortyment jest przesortowany i wyceniony, kiepskie jakościowo towary nawet nie będą wieszane na wieszakach. Klienci zaczęli także zwracać uwagę na wnętrze i obsługę, i to wszystko sprawiło, że dzisiaj należy w prowadzenie tego typu sklepu przeznaczyć dużo większą ilość pracy i środków finansowych. Jeżeli jednak będzie się miało pewny dostęp do dobrego towaru i dobrze zlokalizowany lokal, to w dalszym ciągu można na tym zarobić całkiem sporo.