Jeżeli kiedyś kupowałaś ubrania, bez wątpienia kojarzysz markę Zara. Obecnie na całym świecie znajduje się ponad 650 sklepów tej renomowanej marki. Trzeba wiedzieć, że właściciel tej ciuchowej potęgi, Hiszpan Amancio Ortega Gaona, rozpoczął swoją trasę do imperium od zatrudnienia w sklepie odzieżowym.

moda - magazyny
Źródło: flickr.com

Dzisiaj Gaona jest najzamożniejszym mieszkańcem Hiszpanii oraz ma piąte miejsce w zestawieniu najbogatszych ludzi na świecie. Historia tego przedsiębiorczego człowieka powinna być źródłem natchnienia dla wielu młodych ludzi. Założyciel Zara pracę w sklepie odzieżowym zaczął w wieku siedemnastu lat. Dwadzieścia lat później zaczął prowadzić swój pionierski sklep, gdzie sprzedawał ubrania Zara. Jego historia to sedno tego, co zwie się w uproszczeniu „od pucybuta do milionera”.

Ubrania Zara, pomimo ciężkiego załamania finansowego, sprzedają się dobrze. Najbardziej wiarygodnym na to dowodem jest to, że Zara wyróżnia się korzystną proporcją zysku do wpływu. Przyczyn takiego sukcesu finansowego jest wiele. Prawdopodobnie największym atutem, jaki mają ubrania Zara, są idealne projekty. Duże znaczenie ma też zdobyta przez dziesięciolecia renoma. Zara funkcjonuje od lat siedemdziesiątych, dzięki czemu zakorzeniła się się w głowach ludzi. Ubrania Zara kojarzą się klientom z elegancją i gwarancją idealnej jakości. To niezwykle wartościowe dla firmy, źródło jej osiągniętego sukcesu.

Najbardziej zamożny obywatel Hiszpanii, Amancio Ortega Gaona, jest dla wielu młodych ludzi godnym wzorem. Długoletnią pracą osiągnął on ogromny majątek i stworzył światowe imperium odzieżowe – markę Zara. Nie prosił on nikogo o kasę, nie protestował na ulicach, nie brał środków z budżetu państwa studiując na darmowym uniwersytecie. Na fortunę zapracował samodzielnie i za to należy go podziwiać.

Źródło: domodi