Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że ubrania H&M są oferowane już od niemalże 7 dekad. Co prawda w Warszawie pierwszy punkt handlowy tego szwedzkiego przedsiębiorstwa otwarto dopiero 10 lat temu, ale reszta świata zdążyła się już przyzwyczaić do niego. Pionierski punkt handlowy H&M powstał zaledwie dwa lata po koszmarze Drugiej Wojny Światowej. Na początku firma nazywała się Hennes, co w dialekcie jej stworzyciela, Szweda Perssona, znaczyło „dla niej”. Nazwa wskazuje, że wtedy w butikach oferowano tylko kreacje dla płci pięknej.Dwadzieścia lat później prezes dynamicznie się rozwijającej marki ubraniowej przejął butik, który zwał się Mauritz. Przejęcie miało bardzo ważną konsekwencję – w butikach pojawiły się wtedy także kreacje dla facetów, a rozwinięta nazwa przedsiębiorstwa od tego wydarzenia to Hennes&Mauritz.

Należy powiedzieć, że ojciec marki H&M zdobył niesamowity sukces w dziedzinie handlu ubraniami. Teraz ubrania H&M są sprzedawane w 38 krajach na całym świecie. Marka zatrudnia 90 000 ludzi! I, co jest niezwykle, firma nie prowadzi własnych fabryk odzieży, ubrania są dla niej robione przez niezależnych fabrykantów. Trzeba pochylić się nad tym, czemu odzież i torebki H&M są tak rozchwytywane przez konsumentów. Na pewno jednym z kluczowych zalet firmy jest to, że oferowane produkty są niezbyt drogie i dobrej jakości. Dzięki temu każdego stać na nabycie eleganckich ubrań. Następną przyczyną jest to, że przedsiębiorstwo działa już siedemdziesiąt lat. Ludzie częściej wybierają ubrania firm, które są powszechnie znane i z dużą renomą.

Na koniec mała uwaga na temat świeżych trendów. Specjaliści twierdzą, że w tym roku w łaskach okażą się różnego rodzaju niewielkie ozdoby na uszy i dłonie. Z tego powodu kolejnym razem, gdy odwiedzisz punkt nordyckiej marki, postaw na odjazdowe kolczyki H&M. Potrzebujesz również sporych i fikuśnych bransoletek.