Oczyszczanie skóry należy do bardzo istotnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jednocześnie spełnia wiele pomocnych zastosowań. W codziennej pielęgnacji korzystniej korzystać z łagodnych sposobów oczyszczania oczyszczania. Jednakże przed bardziej intensywnymi zabiegami kosmetycznymi skóra potrzebuje zdecydowanie bardziej poważnych i skutecznych zabiegów. W tym artykule omówimy taki właśnie perfekcyjny zabieg.

kobieta
Autor: NinderryStudios
Źródło: http://www.flickr.com
Zabieg ten to mikrodermabrazja. Działa na zasadzie peelingu mechanicznego, czyli nie tylko, że perfekcyjnie oczyszcza skórę, to jednocześnie pobudza procesy regeneracyjne. Oczyszczenie przygotowuje skórę do następnych etapów zabiegu pielęgnacyjnego, co znaczy, iż zwiększa się chłonność skóry na substancje aktywne, co oznacza jednoczesne pobudzenie procesów regeneracyjnych. Jednakowoż metodę oczyszczania wybieramy pod kątem stanu skóry, pory dnia czy celu wykonywania zabiegu. Trzeba mieć na uwadze, iż całkowity zabieg oczyszczania to w praktyce parę etapów, przy czym do każdego należy dobrać odpowiedni preparat. W trakcie zabiegu likwidowane są resztki wydzielin gruczołów skórnych (to znaczy pot, łój), pozostałe zanieczyszczenia pod postacią brudu czy pyłu, zrogowaciałego komórki naskórka oraz resztki makijażu i pozostałych kosmetyków. Jeżeli chciałabyś wiedzieć trochę więcej, kliknij po więcej.

palomar:

Środki oczyszczające możemy podzielić na preparaty na bazie oleju, peelingi i emulsje na bazie wody. Normalna letnia woda będzie odpowiednia do usunięcia cząsteczek hydrofilowych, takich, jakie są rozpuszczalne w wodzie. Możemy do nich zaliczyć pot – dermamed.com.pl/oferta/nadpotliwosc-vaserlipo – czy tusz do rzęs (rozpuszczalny w wodzie). Jednakże bardziej kłopotliwe są do usunięcia substancje lipofilowe, jak pomadki, cienie, łój skórny. Można je usunąć poprzez emulgowanie mieszaniną detergentu lub wody lub adsorpcję olejkami i płatkami kosmetycznymi.

Jeśli pragniemy oczyścić skórę naprawdę konkretnie należy się przygotować na bardziej konkretne metody. Takie możliwości usuwają również powierzchowne warstwy zrogowaciałego naskórka. Grupę tych zabiegów nazywamy peelingiem. Jesteśmy wstanie wyróżnić konkretne zabiegi: peeling mechaniczny (kosmetyk ten ma w sobie tak zwane drobinki ścierające, które w trakcie masażu likwidują powierzchniową warstwę naskórka), peeling enzymatyczny (składa się z enzymów trawiennych pochodzenia zwierzęcego), peeling chemiczny (działanie polega na wykorzystaniu substancji o konkretnym działaniu, jak kwas salicylowy, kwas glikolowy) i peeling fizyczny (lasery wysokoenergetyczne, na przykład, laser Palomar i krioterapia).

Nieważne, jaki rodzaj peelingu wybierzesz możesz być pewna, iż poczujesz nową jakość, a Twoja skóra odczuje nieporównywalną z niczym zmianę.