Wiosna i lato to pory roku, podczas których co rusz ludzie decydują się na zmiany. Czasami są one cięższe, np. przeprowadzka, a od czasu do czasu niewielkie. Najmilej Panie chcące zobaczyć na sobie jakąkolwiek metamorfozę decydują się na odmienną fryzurę. Krótsze ścięcie czy też inny odcień włosów to w wielu przypadkach wybierane opcje. Czego używają zawodowcy do piastowania takich zabiegów?

Gdy chodzi o ścięcie włosów, styliści fryzur użytkują degażówki, to znaczy nic innego jak nożyce z ostrzami w kształcie zębów. Traktowane są we fryzjerstwie do rozrzedzania włosów. Degażówki użytkuje się do uśmierzania objętości włosów, cieniowania, strzyżenia punktowego. Potrzebują nie lada wprawy w użyciu, dlatego nie są napotykane u amatorów. Wyróżnia się trzy rodzaje takich nożyc: jednostronnie ząbkowane (siekacze), obustronnie ząbkowane a także jednostronnie ząbkowane o nierównomiernie rozmieszczonych ząbkach z dużymi odstępami. Informacje dzięki .

Spec powinien po długości i gęstości włosów potrafić ocenić którego rodzaju w danym przypadku użyje. Gdy chodzi o koloryzację, zazwyczaj aplikuje się Goldwell Colorance – markowy produkt, czyli krem do koloryzacji „ton w ton”. Jest nakreślony dla ludzi, które chcą zmieniać odcień swoich włosów przy równoległej ich ochronie, a nie próbują użytkować tradycyjnej farby oksydacyjnej. Ich właściwością jest uzyskanie wyraźnego i stałego efektu kolorystycznego z równoległą konserwacją i protekcją włosa.

Konsekwencja to łagodne odnowienie koloru na włosach farbowanych bądź rozjaśnianych (nie trzeba poddawać włosów powtórnemu kolorowaniu – wystarczy pielęgnacyjna koloryzacja). Zastosowana jest w nich technika Color Balancing, która umożliwia najłagodniejszy tryb na wyrównanie koloru włosów na całej rozciągłości i końcówkach przy zabiegu farbowania odrostów. Niespotykanym plusem jest również to, iż farba nie zawiera amoniaku.

Decydując się na zmiany w wyglądzie winniśmy udać się do profesjonalisty, jaki w przypadku włosów dobierze do figury trafną długość, zetnie je właściwie do konturu buzi. Może zastosuje degażówki do cieniowania fryzury, a w chwili koloryzacji krem goldwell colorance, który będzie dodatkowo pielęgnował włosy i nie zniszczy ich struktury.