Santaverde to marka produkująca naturalne kosmetyki. Wszystkie artykuły Santaverde mieszczą w sobie czyste soki oraz oleje roślinne, delikatnedestylaty ziołowe i wartościowe ekstrakty roślinne – i dodatkowo ani jednej kropli wody. Większa część używanych surowców pochodzi z poświadczanych upraw i dodatkowo certyfikowanych dzikich zbiorów.
Dzięki lokalnym ekologicznym uprawom roślin, Santaverde jest w stanie kontrolować wszystkie etapy przebiegu produkcji i zapewniają, że do sporządzania ich produktów stosowane są tylko najczystsze i najświeższe surowce zawierające prawdziwe powodzenie substancji czynnych. Na nieszczęście Santaverde to firma produkująca kosmetyki jedynie do cery delikatnej, tłustej i pielęgnacji ciała. Ich wartość jest dosyć wygórowana, dlatego że za krem nawilżający o objętości 30 ml należy zapłacić 130 zł. Chcąc podobnie skutecznie zatroszczyć się o swoje włosy, które zazwyczaj są już „po przejściach” powinno się zainwestować w solidnyszampon do włosów farbowanych (dodatkowe informacje).

Producentów jak i marek takich kosmetyków jest bardzo dużo. Przedział cenowy także jest bardzo złożony: rozpoczyna się od 10 zł zamyka na 100 zł, w wielu przypadkach nawet więcej. Najbardziej godny polecenia jest szampon do włosów farbowanychmarki Kerastase Reflection, który pielęgnacyjnie odbija światło, przemieniając każde włókno włosa oraz nadając im zwierciadlany blask. Cena produktu to ok. 80 zł. Za 250 ml.
Innego rodzaju szamponem jest Vitamino Color marki L’Oreal, który żywi włókno włosa a takżezabezpiecza blask włosów koloryzowanych, od typowych po grube, od niezbyt do miernie uwrażliwionych sprawiając, że włosy są bardziej miękkie, delikatne i połyskujące. Wartośćartykułu to ok. 35 zł za 250 ml. Oba te szampony kupić można jedynie w sklepie z artykułami fryzjerskimi. Prościej dostępnym na rynku jest Garnier Fructis Color Resist, którego koszt to ok. 9zł za 250 ml. Szampon ten z powodu zawartości olejku z winogron + ACAI odżywiawłosy, a dzięki zastosowaniu technologii Chroma Intense ( gdzie pigmenty utrzymują się w środku włosa), sprawia, że odcień jest bardzo trwały.

Pamiętaj, że dbając w podobny sposób o włosy jak i skórę trzeba korzystać ze sprawdzonych i zaufanych kosmetyków. Niekiedy lepiej zapłacić niewiele więcej za konkretny produkt, ale mieć pewność że nie zrobimy sobie nim żadnej krzywdy.