Troska o swój wygląd jest wyjątkowa ważne dla pań. Odpowiedni strój oraz kosmetyki pomagają osiągnąć pożądany efekt. Jednak w sezonie zimowym, za sprawą trudnej aury pogodowej, dbanie o wygląd staje się o wiele trudniejsze, lecz też szczególnie ważne. Jeśli mowa o codziennej pielęgnacji skóry i włosów, najczęściej właśnie w tym okresie potrzeba wzmożonej atencji. Jakie specyfiki stosować w tym ciężkim dla naszego organizmu czasie? Które kosmetyki najbardziej się wtedy sprawdzają

zabiegi pielęgnacyjne
Autor: www.homejobsbymom.com
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwszezadbajmy o włosy. Zimą są one narażone na wahania temperatury. Na zanieczyszczenia związane często ze zwiększonym smogiem w mieście, lecz również na uszkodzenia mechaniczne za sprawą noszenia czapek czy różnych nakryć głowy. Seria Loreal professional pomoże nam zadbać o włosy. Szampony, odżywki jak i farby koloryzacyjne z tej serii są specyfikami wysokiej jakości. Niektóre z nich dostępne tyko w profesjonalnych salonach fryzjerskich, ale część z tych kosmetyków można z powodzeniem nabyć w drogeriach. Dobrze jest zakupić coś odpowiedniego dla swojego rodzaju włosów, by odbudować je trochę oraz nadać im siły w takim zimowym okresie, gdy bardziej narażone są na osłabienie. Sprawdź więcej: polecane balsamy do ust carmex.

Jeżeli chodzi o takie newralgiczne miejsca, to na pewno usta należą do takich obszarów. Zawsze zimą narzekamy na spierzchnięte i pękające wargi. Nie jest to wcale dziwne, ponieważ w niskiej temperaturze, kiedy często bezwiednie zdarza nam się oblizywać wargi, to w kontakcie z zimnym powietrzem są one bardziej narażone na pękanie. Z tego powodu w zimie należy częściej je nawilżać. Doskonałe będą balsamy do ust Carmex. Są do wyboru różne smaki dostępne w tubkach, słoiczku lub w sztyfcie. Co istotne są one ultranawilżające oraz mają filtr SPF, jaki chroni przed szkodliwym promieniowaniem słońca. W zimie często zdarza się mroźna pogoda, gdy to niebo jest wolne od chmur, a słońce mocno świeci. Tym bardziej wtedy doskonała będzie taka ochrona. Przeczytaj dalej:

Zimowa pielęgnacja
Autor: Best Brands PR
Źródło: Best Brands PR

Jeśli chodzi o dbanie o skórę w tym okresie przede wszystkim istotne jest nawilżanie. Pamiętajmy o takiej dodatkowej ochronie ciała obok cieplejszych ubrań. Wszystko co mocno nawilża sprawdzi się świetnie. Ostatnimi czasy bardzo popularny stał się olej kokosowy, jaki można stosować na przykład na noc po kąpieli. Dobrze też sprawdzi się zwykła oliwka. Wieczorem dobrze jest użyć właśnie tych bardzo tłustych produktów. Natomiast na dzień dobre będą lżejsze, różnego rodzaju balsamy do ciała, które dobrze zabezpieczą skórę, a do tego nie potłuszczą naszych ubrań.