Panie niezbyt często wybierają się na plażę, bo boją się ukazywać swe ciało. Sądzą, że tam będą dostrzegalne wszelkie ich krągłości oraz słabostki, przez co będą czuć się niekomfortowo. A przecież są zaprojektowane nadzwyczajne stroje kąpielowe przeznaczone do różnych rodzai sylwetek, wystarczy tylko poprzeglądać po czym dobrać najlepszy dla siebie! Oto parę podstawowych reguł, jakimi powinnyśmy się pokierować przy dobieraniu strojów kąpielowych.

Biustonosz Gaia
Autor: Gaia
Źródło: Akrobatka.pl
Najlepiej nabywać stroje kąpielowe w swym ulubionym kolorze – będziemy czuć się w takim stroju dobrze i swobodnie, zaś dobre samopoczucie na plaży to już połowa sukcesu. Druga połowa to właściwe dopasowanie kostiumu do figury. Takie stroje kąpielowe dwuczęściowe albo jednoczęściowe nie tylko potrafią uwydatnić zbyt mały biust, ale także zakamuflować za duże obfitości.

Możemy też wybrać takie stroje kąpielowe, które nie tylko zakamuflują nazbyt obfite biodra, ale również zwiększą optycznie za wąskie. Teraz nawet słabostki górnych partii nóg z sukcesem zdołamy zakryć, nie pokazując tego, czego nie chcemy zademonstrować.

Bikini stringi, Stroje (więcej na stronie) kąpielowe składające się z dwu części powinny być dobierane dla kobiet o smukłej linii ciała, natomiast panie o dość dużych gabarytach winny postawić na kostiumy kąpielowe jednoczęściowe – polecamy. Nie jest to zasada odgórna, ale z pewnością warto na serio zastanowić się nad „odwagą” którą wykazuje się wiele otyłych pań, zakładając dwuczęściowe kostiumy plażowe. W identycznej sytuacji są szczupłe kobiety, jakie po prostu prezentują się w kostiumach jednoczęściowych niekorzystnie.

Duży biust również potrzebuje stosownego podkreślenia. Wiele z dam wybiera zbyt małe biustonosze w nadziei, iż optycznie pomniejszą biust, co jednak przynosi odwrotny efekt. Ważne jest wybranie właściwego usztywnienia, jakie zatrzyma piersi na ich miejscu. Ważnym czynnikiem są również ramiączka – stroje kąpielowe na duży biust winny posiadać szerokie paski, ale nie powinny być one głównym źródłem podparcia, mają właściwie zapobiegać zwisaniu. Z pewnością niewskazane są tutaj bikini na sznureczkach i łączone kółkami, stroje bez pasków jak też biustonosze obejmujące piersi jedynie do połowy.