Wielu z nas czuje się dobrze, gdy skóra złapie promienie słońca i zrobi się bardziej brązowa. Prócz tego, że zyska ładny odcień, po prostu nierzadko lubimy trochę się rozgrzać i czujemy się wówczas zdecydowanie lepiej. Jak jednak wiadomo takie praktyki nie są umożliwiane przez cały czas, w związku z czym korzystamy również z solarium. Taka metoda opalania nie jest uważana za najzdrowszą, jeżeli pomimo to się na nią zdecydujemy, powinno się mieć świadomość, jak prawidłowo przygotować się do tej wizyty praz jakich praktyk unikać, by nie zrobić sobie krzywdy.

kobieta na solarium

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że nie wszyscy mogą opalać się w solarium. Przeciwwskazania to między innymi choroby przewlekłe tarczycy, serca, nerek oraz cukrzyca lub epilepsja. Jeżeli chorujemy na coś, warto początkowo sprawdzić, że nie koliduje to z chęcią opalania. Z solarium powinny rezygnować osoby bardzo młode, kobiety w ciąży lub karmiące piersią, kobiety podczas miesiączki, zażywające leki zawierające hormony, osoby mające kłopoty ze skórą bądź takie, których karnacja jest naprawdę jasna. Warto się dobierać jak najlepsze solarium, aby mieć pewność, że w razie choćby najmniejszych wątpliwości, ludzie tam pracujący będą dokładnie wiedzieć, czy są one prawidłowe. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, tak czy inaczej należy odpowiednio przygotować swoją skórę. Przed opalaniem warto zrobić peeling, aby usunąć martwy naskórek. Wtedy opalenizna będzie prezentowała się ładniej. W dodatku konieczne jest dobre nawilżenie ciała. Nie chodzi tu jedynie o smarowanie ciała mleczkiem, choć to równie istotne, lecz także o nawilżanie wewnętrzne. Nie wolno zapominać o piciu wody. Kiedy już rozpoczniemy opalanie musimy ochraniać nasze oczy i brodawki piersiowe. Idąc do solarium, warto zmyć makijaż, ściągnąć biżuterię i nie spryskiwać się perfumami, które mogą powodować uczulenie.

Może Cię też zainteresować –

opalanie na słońcu
Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Musimy również upewnić się, że łózko było odpowiednio zdezynfekowane. Co oczywiste w takich miejscach łatwo zarazić się przeróżnymi chorobami skóry, czego z pewnością nikt nie chce. Oprócz tego naprawdę warto sprawdzać, gdzie się udajemy. Powinno być ono zaufane. Powinno się zapoznać choćby z opiniami internautów, wystarczy wyszukać odpowiedniego miejsca (przykładowo solarium mokotów), a następnie dokładnie zapoznać się z ofertą.

Dla wielu osób relaks jest jednoznaczny z zabiegami upiększającymi nasz wygląd. Żeby poczuć się jak w day SPA wystarczy wykonać peelingi, nakładać maseczki, zrobić ciekawy manicure lub też wybrać się do solarium – kliknij tutaj. Jeżeli jednak wybierzemy tę opcję opalania, naprawdę warto pamiętać o wszelkich przeciwwskazaniach i prawidłowo się przygotować to tego rodzaju praktyk. Jedynie wtedy będziemy mieć pewność, że nie zrobimy sobie krzywdy.