W twoim otoczeniu mogą, lecz raczej nie znajdują się ludzie, którzy generalnie nie interesują się prezencją. Także kiedy kogoś fortuna nie obdarowała piękną urodą, pewnie robi co się da, by wyglądać co najmniej odrobinę korzystniej, niż gdyby nic nie robił. Ludzi, którzy nie robią niczego, panów, jacy nie golą twarzy, ubierają się w cokolwiek, można policzyć na palcach jednej ręki – chyba, że nie mają takiej potrzeby, bo są urodziwi od dziecka. Kobiety, które uważają, że ich naturalna uroda jest wystarczająca i nie przyda się im nic ponadto, właściwie nie istnieją.

Mimo że niektórzy mogą wciąż twierdzić, że to nie szata zdobi człowieka, głęboko w ludzkich instynktach zakorzenione jest dążenie do jak najkorzystniejszej prezencji. Zwłaszcza obecnie, gdy środki przekazu promują wyidealizowany wizerunek chudej, zadbanej dziewczyny i znakomicie umięśnionego faceta, jest to dostrzegalne gołym okiem.

Także panowie, którzy raczej znani są z znacznie mniejszej troski o swoje ciało i wygląd, niż panie, mają często w swoich szafeczkach łazienkowych nie mniej kosmetyków, niż one. A panie – prawda jest taka, że od pokoleń wiadomo, że kobiety, aby podobać się sobie samym, facetom i wywołać zazdrość u reszty pań, wykorzystują takie czy inne kosmetyki, do kupienia np. w .

Cofnij zegar z DermaFrac!
Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.

Dzisiaj kosmetyków osiągalnych na rynku jest nieprzebrana ilość. Do dyspozycji kosmetyki wyszczuplające, których zadanie ma polegać na ujędrnianiu skóry i wspomaganiu likwidacji komórek tłuszczu. Mamy kosmetyki do opalania, jakie – w razie problemów z promieniami słońca albo trudnościami z otrzymaniem urlopu – pozwalają Łatwo i na długo dostać pożądaną, niezbyt silną opaleniznę, prawdę mówiąc dużo zdrowszą, niż w przypadku solarium, a nawet naturalnej.

Z tego wszystkiego i wiele więcej czerpią garściami młode osoby, lecz to nie do nich należą rekordy w ilościach kupowanych kosmetyków. Szczególnie dorosłe kobiety, kiedy zauważają u siebie pierwsze oznaki starzenia, wydają na kosmetyki bardzo poważne kwoty. Szczególnie popularny jest krem przeciwzmarszczkowy, jaki poradzi sobie z pierwszymi kurzymi łapkami, oraz krem pod oczy na noc, jaki ma polepszyć zdrowie delikatnej skóry w okolicach oczu. Jeśli to nie (patrz szczegóły) dość, a lata niestety lecą, w ruch idzie makijaż – cienie do powiek, pudry, podkłady i korektory.

Kierowanie się do zyskania na urodzie było modne zawsze, lecz obecnie mamy szczególnie łatwy dostęp nie tylko do kosmetyków, ale również operacji plastycznych, czyniącej cuda kosmetologii i wielu różnych pozostałych zabiegów.