W idealnie dobranej sukience każda kobieta będzie się prezentować doskonale. Należy więc wziąć pod uwagę atuty swojej sylwetki, a także pomyśleć, jak zatuszować mankamenty natury, żeby w ostateczności wybrać idealną sukienkę.

Zarówno sukienki damskie, jak także wszelkiego rodzaju garsonki (przykładowe sukienki damskie i garsonki znajdują się tu: garsonka dla kobiety) dostępne są w przeróżnych typach, dlatego właśnie bez wątpienia każdy wybierze coś odpowiedniego dla siebie, w czym będzie wyglądać idealnie. Ubrania damskie powinny być dobrane nie tylko pod kątem własnych upodobań estetycznych, ale również pod kątem figury.

Modelka spoglądająca w górę
Autor: Stefano Montagner
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli masz bardzo szerokie biodra i uda, nie powinnaś wcale sądzić, że jest to twoja wada. Można bowiem we właściwy sposób dobrać sukienkę, która sprawi, iż i tak będziesz wyglądać doskonale. Wystarczy dobrać sukienkę z szerokim dołem, która odpowiednio zakryje niezbyt lubiane części ciała. Niezawodnie sprawdzą się niezwykle modne sukienki rozkloszowane, jak również trapezowe. Do tego jakaś atrakcyjna galanteria (dodatki do damskiej garderoby) i będziesz zachwycać w towarzystwie każdego dnia!Bardzo wiele pań ma poważny problem niedowagi lub skarży się na chłopięcą figurę.

Dziewczyna oparta o auto
Autor: Trang Angels
Źródło: http://www.flickr.com

Wbrew pozorom nie jest to bardzo rzadkie wśród kobiet. Nie powinno być to jednak przyczyną, aby odrzucić zupełnie sukienki, należy tylko dopasować właściwy krój. W tym przypadku sprawdzą się doskonale tzw. bombki i tulipany. Trzeba wiedzieć, że w sytuacji „chłopczyc” im więcej drapowań, zakładek i falban, tym lepiej.

Kupując sukienkę powinniśmy mieć na uwadze w głównej mierze barwę oraz wzory umieszczone na niej. Niekiedy wystarczy wybrać niepasujący kolor i czar pryśnie! Szczególnie kobiety pragnące „zgubić” przy pomocy ubrania trochę ciałka muszą na to uważać. W przypadku niewielkiej nadwagi warto wybierać klasyczne kroje. Oczywiście nie znaczy to wcale, że trzeba dobierać tylko ciemne ubrania! Wystarczy jednak, iż nie będziemy przesadzać z nadmiarem kolorów i motywów, które optycznie powiększają sylwetkę. To, co sprawdza się w przypadku osób chudych, dla pulchnych będzie totalnie nietrafionym pomysłem. A jeśli już w końcu znajdziemy dla siebie ten idealny krój, z pewnością będziemy nie tylko wyglądać świetnie, lecz również doskonale się czuć!