Starając się dbać o skórę, zwykle decydujemy się na kupno dostępnych w perfumeriach wyjątkowo kosztownych wyrobów kosmetycznych. Świetnie rozreklamowane, zamknięte w pięknych pudełkach markowe kosmetyki, uruchamiają w kupujących prawie magiczne myślenie odnośnie tego, że kupują coś wyjątkowego. Mało jednak osób patrzy na zawartość kremów, a nawet kiedy próbują, opisy są najczęściej tak niejasne, że zawarta na nich informacja jest nieczytelna dla osoby która nie nabyła specjalistycznej wiedzy.

Krem do twarzy
Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED

Na tym głównie bazuje marketing w sektorze kosmetycznym, a przecież każdy powinien się orientować, że domowew domowym zaciszu oczyszczanie twarzy, czy przygotowanie równie działającego kremu jak te do kupienia w sklepach, nie jest wcale skomplikowane.

Tanie kosmetyki uzyskane domowym sposobem, to nie tylko oszczędność, ale również wielka satysfakcja dla każdej kobiety. Trzeba jedynie poszukać w Internecie receptury na emulsje, które będą odpowiadać zapotrzebowaniom naszego naskórka, a potem znaleźć dobry sklep ze składnikami biochemicznymi i naturalnymi wyciągami z roślin. Fora są bardzo dobrym wsparciem w tej dziedzinie, a także źródłem przydatnych informacji. Znajdziemy tam także metody na domowe kremy na jesień, jak i sposób na zrobienie produktów do pielęgnowania włosów.

Osoby które doceniają tylko ekologiczne artykuły i jednocześnie nie rezygnują z makijażu, powinny bardzo dobrze znać już kosmetyki mineralne. Są sporządzane bez środków chemicznych, więc już same w sobie są przyjaźniejsze dla naskórka. Nie są to tanie kosmetyki, ale ich dobroczynne właściwości, są proporcjonalnie -bardzo wartościowe. Mogą być używane przez każdego, nawet gdy mamy skórę trądzikową. Kosmetyki mineralne mają też własności przeciwalergiczne, co jakościowo stawia je o klasę wyżej, niż produkty przetworzone tradycyjny sposób, nierzadko powodujące podrażnienia.

Natura w każdym wariancie jest dobra. Kosmetyki tworzone bez obróbki chemicznej i wolne od składników konserwujących, są zdecydowanie zdrowsze dla ciała – powinno się o tym pamiętać zanim po raz kolejny wpadniemy w sidła marketingu.

Źródło: dbam-o-siebie.pl