Przyszła moda na zarost. Panowie chyba cieszą się z tego, iż gęsty zarost znowu jest trendy, jednakże nie znaczy to, że mogą oni poświęcić mniej czasu na jego pielęgnację. Zadbana broda lub wąsy wymagają czasu. Idealne golenie nie będzie prędkie i wymaga pewnej praktyki pielęgnacyjnej. Na początek musisz otworzyć pory. Możesz na przykład zrobić to przykładając do twarzy zwilżony ciepłą wodą ręcznik na ok. sześćdziesiąt sekund. Poprawnie byłoby golić się np. po wyjściu spod natrysku.

Mężczyzna z zarostem
Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Oczyść buzię za pomocą peelingu. Może być to żel przykładowo ze zmielonymi łuskami orzechów. Wyeliminuje martwy naskórek, jaki może blokować ostrza jak też prędzej je stępiać. Zmyj ciepłą wodą. Następne potrzebne artykuły do golenia to olejek przed goleniem (aby zmiękczyć włosy.
W następnej kolejności wmasuj krem względnie piankę do golenia. Nim zaczniesz golić (polecamy przejdź po tym linku) się, powinna „poleżeć” na włosach minimum 2 minutki. Z jakiej przyczyny?

Gdyż tyle czasu zajmuje kremom do golenia ich właściwe działanie. Składniki powinny mieć czas, by spenetrować włos. Jeżeli golisz się po na przykład trzydziestu sekundach, w rzeczywistości zgalasz suche włosy i powiększasz ryzyko podrażnień. Rozpocznij golenie „z włosem”. Polecam golarki tradycyjne. Po dwóch pociągnięciach przepłukuj ostrze. W ów sposób ustrzeżesz się podrażnień i zmniejszysz liczbę wrastających włosów. Nie przyciskaj ostrza, gdy golisz. Potem ogol się pod włos. Przemyj wszystko zimną wodą. Wklep krem nawilżający.
Niżej porady pomagające pożegnać się z podrażnieniami: Nie gol się nadmiernie szybko.

Gól się najpierw z włosem, nie pod włos. Nałóż krem na minimum dwie minutki przed zaczęciem golenia.

Te opublikowane tutaj wpisy ze strony (https://pl.babor.com/) zaspokoją Twą ciekawość, jeśli omawiana w tym materialne sprawa bardzo Cię zainteresowała.

Czyń celne pociągnięcia i regularnie spłukuj golarkę. Ostrożnie z pianką. To nie jej ilość pomaga golić, tylko składniki, jakie uprzednio mają czas, żeby zadziałać. Zbyt dużo piany wręcz utrudnia golenie, albowiem oddala ostrze od twarzy. Jeżeli jesteś ogromnie podatny na podrażnienia, wymień golarkę na taką, która ma mniej ostrzy. Rzecz jasna unikaj kosmetyków z alkoholem. Nie stosuj ręcznika, aby oczyścić ostrze. Nie zostawiaj też maszynki w wilgoci oraz wodzie, bo zardzewieje. Regularnie zmieniaj ostrza. Jeżeli masz bujny zarost, wymieniaj je co trzy golenia. Stosuj kosmetyki do brody .