Sporo ludzi chociaż raz w życiu myślało o zrobieniu sobie tatuażu. Zwykle były to plany lat młodzieńczych, pojawiające się pod wpływem kolegów, albo chęć przeżycia czegoś nowego, żeby przełamać nudę codziennego dnia w życiu dojrzałym. Przeważnie chęci skupiały się tylko na wymyślaniu w głowie obrazka, jaki na przykład mógłby się pojawić na ciele. Nie dochodziło do poszukiwania renomowanego studia tatuażu lub porównania cen, nie mówiąc nawet o pójściu tam w celu poznania techniki tatuowania oraz wyboru wzoru.

Zmywalny tatuaż
Autor: Gord Webster
Źródło: http://www.flickr.com

To wszystko przez to, że tatuaż będzie na skórze już do końca życia. Jednak powszechnie wiadomo, że gust może się zmienić. Mogłoby się tak stać, że po jakimś czasie wybrany wzór z jakichś powodów będzie już nieaktualny, lub zwyczajnie nie będzie się podobać. Ogólnie wiadomo także, że w niektórych okolicznościach tatuaż nie jest wskazany albo bywa źle odbierany. A jak dodać jeszcze fakt, iż po wielu latach na usianym bruzdami ciele nawet najciekawszy tatuaż nie wygląda już tak zachęcająco, to jasnym się staje, że ryzyko bywa dość duże. Jednak jest wyjście z tej sytuacji. Od pewnego czasu znacznie popularniejsze są tatuaże (sprawdź studio (rekomendują nas) tatuażu). Te ostatnie odróżniają się od tatuażu permanentnego przede wszystkim trwałością.

Od dawnych czasów ludzie wieszali na ścianach domów różnorodne obrazy. Oryginalne obrazy klasycznych malarzy zawsze były oznaką pozycji społecznej. W zasadzie nawet reprodukcje mogą być gustownym elementem wyposażenia i przyciągać wzrok gości. Znaczącym elementem w tym przypadku jest dobre dopasowanie ramy, tak by na przykład obraz nie był przytłoczony zbyt ozdobną ramą. Popularne jest także umieszczanie na ścianach zdjęć. Wielu ludzi współcześnie samodzielnie robi fotografie i je wywołuje. W mieszkaniach prywatnych często są to zdjęcia przedstawiające rodzinę. W starych, luksusowych rezydencjach często są to fotografie i portrety przedstawiające przodków.

W ostatnich latach powstało bardzo wiele nowych, nowoczesnych metod dekoracji ścian. Stworzono je przykładowo na potrzeby osób, które nie mają zbyt dużo czasu, a chcą osiągnąć efektowne efekty. Do tego rodzaju rozwiązań zalicza się między innymi kalkomania szklarska. Jest to szybki i prosty sposób na stworzenie wybranego motywu na ścianie. Obecnie sporą popularnością cieszą się także tatuaże których wzór można sobie wybrać z dużej oferty, a także zlecić stworzenie fototapety w oparciu o własną fotografię. Takie elementy zwykle występują w dużych formatach i intensywnych barwach.