Piękne i lśniące włosy to coś o czym marzy sporo osób. Nie jest prosto jednak taki efekt osiągnąć. Trzeba trochę czasu i wiedzy jak się do tego zabrać. Co może nam pomóc w osiągnięciu takiego celu? Jakiego rodzaju specyfiki czy zabiegi sprawią, że nasze włosy będą właśnie takie jak chcemy?

Trzeba wiedzieć, że oprócz tego co znajdziemy w drogeriach jest sporo kosmetyków specjalnie dla fryzjerów. Profesjonalne szampony do włosów działają nieraz o wiele lepiej. Są często używane przez fryzjerów oraz dostępne raczej w hurtowaniach fryzjerskich. Wykazują one czasami mocniejsze działanie niż te klasyczne specyfiki, jakie używamy. Rezultat jest często widoczny od razu. Tak wygląda to choćby z Tigi Bed Head. W tej linii kosmetyków znajdziemy nie jedynie szampony, ale również odżywki czy lakiery do stylizacji fryzur. Wszystkie one powinny wzmocnić nasze włosy oraz polepszyć ich wygląd. Jest jeszcze sporo innych firm, o jakie najlepiej podpytać swojego fryzjera (poznaj możliwości Bea Beleza). Specjaliści stosują na co dzień wiele tego typu doskonale działających kosmetyków, a ich rezultat możemy poczuć choćby właśnie po wizycie u fryzjera. Włosy (Oryginalne kosmetyki revlon – http://nomeno.pl) są w lepszej formie niż przed wizytą, nawet jak byliśmy jedynie na zwykłym ścięciu.
włosy
Autor: Stacie DaPonte
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy chodzi o zabiegi fryzjerskie warto zastosować zabieg keratynowy. Jest on wciąż bardziej popularny oraz pozwala szybko poprawić widocznie wygląd naszych włosów. Zabieg taki jest szczególnie polecany na włosy (profesjonalny fryzjer z Mazowieckiego) suche, zniszczone, matowe, jakie potrzebują odbudowania. Warto wiedzieć, że to właśnie keratyna jest głównym budulcem włosów. To jej niski stan może być przyczyną różnych problemów z wyglądem włosów. Ilość keratyny może zmniejszać się przez wpływ warunków atmosferycznych, częste suszenie czy prostowanie, farbowanie jak i szkodliwe promieniowanie UV. Zabieg keratynowy ma za zadanie uzupełnić te niedobory. Można również efekt ten przedłużyć kiedy będziemy do domowej pielęgnacji stosować szampon z keratyną.

Jednak nic nie wpływa na nasze włosy tak jak działania od wewnątrz. Sama pielęgnacja na co dzień może być mało skuteczna. Doskonały wpływ na to jak wyglądają włosy ma biotyna, która hamuje wypadanie, wygładza włosy jak i przyspiesza ich wzrost . Warto dodawać taki składnik jako suplement do naszej codziennej diety, a na pewno zauważymy różnicę.