Okulary przeciwsłoneczne są niezwykle istotne, to z pewnością coś więcej niż tylko modny dodatek do stroju. Najlepsze jakościowo soczewki chronią oczy przed nieprzyjaznymi promieniami UV, a ponadto polaryzują światło słoneczne.
Rodzaje okularów z podstawowym filtrem UV, z powodu stałej ilości przepuszczanego światła, są najlepsze w warunkach równomiernego nasłonecznienia.

odbitka - ubrania
Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
botoks
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Zakres przyciemnienia oraz moc filtra wybiera się odnosząc do jasności otoczenia oraz wrażliwości na światło osoby, która nosi okulary. W tym sensie dobre są modele jak sklepom (zobacz poznaj naszą firmę) przeciwsłoneczne miu. Następny typ, okulary polaryzacyjne pomniejszają szkodliwe dla oczu światło, które odbija się od dosyć jasnych powierzchni.
Pomocne jest to zwłaszcza zimą, kiedy ostre światło słoneczne odbija się od śniegu oraz lodu i może podrażnić oczy. Poziom przepuszczania światła a także ochrony przed promieniowaniem jest zależny od poziomu i mocy wykorzystania filtra UV. Dobre są okulary firmy chanel, a jak pragniemy sprawdzić poziom filtra polaryzacyjnego, to warto poprosić optyka o specjalny test z pojawiającym się obrazkiem, jaki widoczny jest dopiero po założeniu okularów. Istnieją także sklepów (zobacz pozostałe informację dostępne będą tu) fotochromowe, co oznacza tego rodzaju, które w zależności od nasłonecznienia, będą przepuszczać światło w różnym stopniu.
okulary przeciwsłoneczne miu miu
Autor: erik forsberg
Źródło: http://www.flickr.com
Pozwala to na prawidłowe dostrzeganie jednocześnie w warunkach intensywnego, lecz i nie za bardzo silnego nasłonecznienia.

Należy pamiętać, że okres przejścia od stanu ciemnego do jasnego wynosi wyłącznie kilka minut, tak więc przystosowanie okularów do niespodziewanej zmiany światła nie pojawia się natychmiastowo. Nie jest istotne, jaki typ okularów dobierzemy, zawsze powinny być to wysokiej jakości modele, jak przeciwsłoneczne okulary emporio armani.