Wielu ludzi pragnie polepszyć swój wygląd tak, żeby wyglądać piękniej, zgrabniej, a czasem również młodziej. Chociaż osoby z nadwagą dużo razy słyszały o zaletach płynących ze zastosowania różnych diet odchudzających , a także ćwiczeń modelujących, nie każdy jest świadomy, że nawet doskonale poprowadzony trening może nie pomagać w skutecznym wyrzeźbieniu ciała – mimo licznych zalet zdrowotnych i estetycznych są obszary, w których tkanki tłuszczowej nie można zredukować przez dietę i ćwiczenia. Są to przykładowo takie miejsca jak podbródek, fałdki nad kolanami, plecy lub talia.

liposukcja
Źródło: http://www.lipoline.pl/
Wtedy, chcąc usunąć tłuszcz w tych trudnych do usunięcia obszarach, pożyteczne mogą się okazać zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, dzięki jakim można efektywnie i na długo wymodelować figurę. Bardzo dobrym zabiegiem jest lipoliza, przeprowadzana za pomocą najnowszych technologii, i która została przystosowana właśnie z myślą o usuwaniu tłuszczu z wybranych części ciała –
Polega to na wprowadzeniu iniekcyjnie substancji, które powodują uszkodzenie komórek tłuszczu, które są potem naturalnie usuwane przez organizm. Dzięki temu tkanka tłuszczowa w danych miejscach jest usuwana skutecznie, a na widoczne rezultaty nie trzeba także długo czekać. Lipoliza jest efektywna już po pierwszym zabiegu, jeśli ilość usuwanej tkanki jest nieduża – w sytuacjach bardziej zaawansowanych może być niezbędne przeprowadzenie paru zabiegów. Zostaje to ustalone w trakcie wywiadu z lekarzem. Z pewnością warto mieć świadomość, że używana sulfatydylocholina lub mieszanka fosfatydylocholiny i deoksycholatu jest zupełnie bezpieczna dla innych tkanek ciała i zabieg zdecydowanie zalicza się do nieinwazyjnych.

Zależnie od pragnień klientów można dostosować dawkę, żeby otrzymać upragniony efekt –

liposukcja
Źródło: http://www.lipoline.pl/

redukcja zależy głównie od ilości wstrzykniętej substancji. Skutki uboczne zaliczają się do łagodnych – przede wszystkim w postaci naturalnego obrzęku tej części ciała, na której był zrobiony zabieg. Jest to całkowicie normalne, ponieważ tak przejawia się usuwanie komórek tłuszczowych przez przeciwciała.

Poza lipolizą ciekawym pomysłem na piękne wymodelowanie twarzy i ciała jest również liposukcja laserowa, metoda także bardzo nowoczesna i skuteczna – Jest przeważnie wykonywane na twarz ze względu na bardzo korzystny, długotrwały efekt po zabiegu. Podobnie, jak w przypadku lipolizy, celem jest uszkodzenie tkanki tłuszczowej i naturalne usunięcie przez organizm, ale dodatkowym efektem jest również pobudzenie produkcji kolagenu – dzięki temu karnacja jest jędrniejsza i gładka. Nie tylko jest to o wiele skuteczniejsza metoda, niż standardowa liposukcja, ale też rezultaty są wyraźne bardzo szybko – czasami nawet natychmiast po zabiegu, choć całkowity rezultat kształtuje się przez okres ok. 3 miesięcy.

Aby dowiedzieć się więcej, na pewno warto posłużyć się narzędziami ,które są dostępne w internecie – można nie tylko poznawać dużo pożytecznych informacji w temacie rozmaitych zabiegów medycyny estetycznej, ale też zorientować się w cenach , a także opiniach o poszczególnych gabinetach.