Perfumy są jak druga skóra. Są dopełnieniem doskonale dobranego stroju, akcentują charakter używającej ich osoby. Ale niestety zwykle zdarza się, że zapach, który nie został właściwie wybrany, gryzie się ze strojem danej osoby, powodując dysonans w odbieraniu całości. Sam nosiciel zapachu który gryzie się z własnym zapachem skóry, może czuć się źle, otoczony takimi aromatami.

drogeria
Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
W niektórych wypadkach zapachy, szczególnie mocniejsze korzenne lub orientalne nuty powodują bóle głowy, braki koncentracji bądź ogólne rozkojarzenie. Tu również powodem może stać się niewłaściwy dobór perfum. Bardzo ważne jest, by były to oryginalne perfumy . Zazwyczaj mieszaniny tanich składników uwalniają bardzo drażniące składniki.

Istnieją takie grupy perfum, które są większym wyzwaniem dla kupujących je osób. Są intensywne, zatem należy ich używać bardzo oszczędnie, ponieważ duża ilość uwolnionych olejków zapachowych może doprowadzać do bólu głowy nie tylko osobę ich używającą, ale też najbliższe otoczenie, które chcąc nie chcąc zmuszone jest tez wdychać nielubiane zapachy. Wyrazistość zapachu powoduje także, że nie nadaje się on na każdą okazję, w szczególności nie jest odpowiedni na co dzień, do biura. To zapachy idealne na szczególną okazję, jak choćby randka, impreza rodzinna czy towarzyska.

Więcej informacji o rożnego typu kosmetykach: klik

Grupy zapachów szczególnie mocnych albo wyrazistych to przede wszystkim perfumy orientalne, szyprowe czy korzenne. Tutaj znajduje się większa ilość olejków uważanych powszechnie za ciężkie. To też grupa zapachów które mają tyleż samo zwolenników, jak i przeciwników. I jest to zrozumiałe, bowiem przy zdecydowanie wyrazistych perfumach nie da się pozostać na nie obojętnym. Zatem albo się je lubi, albo ich nie toleruje. Tak samo pośród producentów daje się wyróżnić kilku takich, których znakiem charakterystycznym były i są ciągle zapachy intensywne i wyraziste. Należą tutaj na przykład perfumy Paco Rabanne, stare perfumy Diora albo (wypatrz promocje) Givenchy, duża grupa od Thierrego Mugler i oczywiście wszystkie zapachy z bliskiego wschodu.