Włosy latem są silnie narażone na oddziaływanie szkodliwych dla zdrowia czynników. pełne zanieczyszczeń powietrze może silnie osłabić włosy tuż przy cebulkach, a mocne promieniowanie uv potrafi je wysuszyć. Dotyczy to z reguły i tak już osłabionych włosów różnymi zabiegami fryzjerskimi.

latem nie wystarczą zwyczajne różne szampony do włosów.

Szampony do włosów z proteinami

wella maska do włosów
Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Na szczęście kosmetologia nie pozostaje w tyle. Niedługi czas temu naukowcy opracowali specjalne szampony do włosów ,które zawierają proteiny i olejki ochronne. Te komponenty efektywnie chronią włosy przed uszkodzeniem i przesuszeniem.

Olejek arganowy – chroni skórę i włosyOstatnimi czasy modny stał się olejek arganowy właściwości. Specyfik robiony jest z orzechów arganowych i ma w sobie ogrom wartościowych składników odżywczych. Olejek arganowy wciera się w skórę głowylub w końcówki włosów. Jest on niezwykle bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe i witaminę E, dlatego rewelacyjnie chroni skórę głowy i włosy przed groźnym wpływem promieniowania UV.

Szampon przeciwłupieżowy = koniecznośćOsoby mające dokuczliwą dolegliwość, jaką stanowi łupież powinny zainwestować w dobry szampon przeciwłupieżowy. letnią porą, kiedy głowa intensywnie się poci, a gruczoły łojowe produkują mnóstwo oleistej cieczy, łupież powoduje dodatkową dolegliwość. szampon przeciwłupieżowy nie tylko nieprzyjemnego swędzenia skóry, ale również przyczyni się do pozbycia się łupieżu jak również zapobiegnie jego nawrotom.

Maszynki do strzyżenia męskim sprzymierzeńcemGłównie polecane latem przez płeć męską są maszynki do strzyżenia. Parę zgrabnych ruchów fryzjera sprawia, że gorące dni im niestraszne. Kobiety momentami decydują się przychylnie spojrzeć na degażówki, czyli nożyce do cieniowania, lub przerzedzania włosów. Przeważnie jednak, szanując swoje zadbane włosy, decydują się na ich wysokie upięcie. Bywa tak, że nie trwożą ich także maszynki do strzyżenia. Modne w ostatnich czasach są wzorki zrobione właśnie maszynkami na kobiecych głowach. Degażówki natomiast w ogóle nie są preferowane wśród panów, którzy uważają je za jedynie kobiecy atrybut urody. lato, pomimo swej pięknej pogody, potrafi być niebezpieczne dla zdrowia. W szczególności podatna na niebezpieczeństwa jest skóra i włosy. Dlatego, korzystając z walorów tej pory roku, nie zapominajmy o ochronie tego, co najważniejsze – naszego zdrowia.

Źródło: Lokikoki.pl