Każda z kobiet pragnie pięknej skóry, aby to osiągnąć często poddaje się wielu bolesnym zabiegom, które przynoszą wyniki, ale niestety na niezbyt długo.

depilator
Autor: Amy
Źródło: http://www.flickr.com

Maszynki elektryczne czy depilacja woskiem umożliwia na pozbycie się utrudnienia na parę dni do max. trzech tygodni, a najbardziej skuteczna metoda – „zabieg depilacji laserowej” jeszcze do niedawna był kojarzony z koniecznością wizyty w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Od jakiegoś czas zabieg depilacji laserowej można wykonać samodzielnie w domu przy użyciu nowości, którą jest domowy depilator laserowy. Producent, jak i fachowcy przyznają, że jest to urządzenie zupełnie bezpieczne w użyciu, oczywiście pod warunkiem, że nie mamy na poddawanych depilacji częściach ciała jakichś śladów chorób skórnych, lub także świeżej opalenizny.

Depilator laserowy funkcjonuje na podstawie imitacji wiązki światła, która niszczy włosy wraz z cebulkami oraz mieszkami włosowymi, dzięki temu włos wypada więc na dość długi czas skóra jest gładka (dowiedz się jak wygląda peeling). W okresie jednego zabiegu nie każdy z mieszków w fazie aktywnej (anagen) zostają zlikwidowane, ażeby osiągnąć permanentną redukcję włosów, zaleca się przeprowadzenie wielu zabiegów w czasie sugerowanym przez producenta. Następne zabiegi mają na celu likwidacji aktywnych mieszek, jakie nie zostały zniszczone w czasie wcześniejszej sesji. Po wielokrotnym użyciu włosy odrastają zdecydowanie w wolniejszym tempie, są rzadsze i jaśniejsze.

Powinniśmy także zwrócić uwagę, zanim zakupimy depilator, że depilacja laserowa nie jest odpowiednia dla skóry o ciemnej karnacji, a także nie będzie przynosić efektów w przypadku białych włosów oraz siwych. Być może jednak niezbędna jest profesjonalna depilacja? W takiej sytuacji najbardziej pewna jest wizyta w klinika estetyczna Miracki Warszawa. Tam wykonywane są różne zabiegi, czyli oczywiście depilacja laserowa , lecz jednocześnie peeling chemiczny i tym podobne. Wszystko po to, żeby skóra była piękna, jak nigdy wcześniej. Tego rodzaju zabiegi oferują także większą pewność niż domowe metody, przede wszystkim dlatego, iż są bardziej efektywne. Efekty są w większym stopniu zadowalające, my natomiast mamy potwierdzenie, iż zabieg został wykonany jak najbardziej profesjonalnie.