Nadciągający Nowy Rok to epoka rozliczeń, lecz także robienia planów na przyszłość. Któż z nas nie sporządza noworocznych postanowień? Ważne, żeby nie obudzić się w czerwcu ze żałosnym obwieszczeniem: „No tak, znowu mi nie wyszło”.

Stosowna motywacja to podwalina, a w parze z nią powinno iść odpowiednie przygotowanie.
Zobrazujmy sobie, iż naszym postanowieniem jest zapoczątkowanie treningów w konkretnej dziedzinie sportu. Motywacja jest bezspornie zdrowotna, jakkolwiek może także i wizerunkowa – zgonić kilka kg na wiosnę to całkiem nie byle jaki pomysł. Co tedy można zdziałać? Zanim jeszcze zastanie nas ranek Nowego Roku, warto się do realizacji tego postanowienia przygotować. Jeśli chcemy ćwiczyć na siłowni – przeprowadzić wstępne rozeznanie, które z najbliższych centrów sportowych ma najkorzystniejszą ofertę i jak ją wykorzystać. O ile wolimy biegi – wyekwipować się w godziwy strój termoaktywny. Gdy chcemy spróbować ze wspinaczką, dogadać się z grupą znajomych – przez to będzie łatwiej się usposobić. Cokolwiek wybierzemy, bez wątpienia będą nam konieczne damskie obuwie sportowe (albo dla mężczyzn). Podaż w sklepach wydaje się szeroka, więc niewątpliwie wyszukamy coś dla siebie.
Kalosze
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Nade wszystko namyślmy się przed zakupami, do czego będą nam one przydatne. Inne obuwie sportowe jest potrzebne do biegania, różne do wspinaczki, a jeszcze inne przyda nam się na siłowni. Rozeznajmy bez nerwów, co zakupić, w co opłaca się zainwestować.

Właśnie z tej przyczyny dobrze będzie podjąć ten temat jeszcze przed nowym rokiem, tak ażeby na początku stycznia być w stanie kupić buty sportowe dla kobiet i zainicjować ćwiczenia. No i, najistotniejsze – nie od razu Kraków zbudowano – zacznijmy od małych i rzadkich, ale regularnych porcji ruchu!