Zakupy odzieżowe – dla jednych to czysta przyjemność, a dla innych to przykra konieczność. Do tej pierwszej grupy zaliczają się na ogół kobiety, a do drugiej z kolei mężczyźni. Panie uwielbiają odwiedzać sklepy, kupować kolejne stroje, nowoczesne spodnie, spódnice, sukienki lub marynarki. Mężczyznom z kolei nierzadko wystarczy kilka podobnych do siebie kompletów ubrań i już są zadowoleni. Podejście do tej kwestii bywa więc w tym przypadku naprawdę skrajnie różne u różnych osób.

Czasem jednak wręcz przesadzamy z ilością zakupywanych ubrań. Nagle dostrzegamy, że mamy ich za dużo, że wysypują nam się one wręcz z szafy. Ale kiedy tylko natrafia się jakakolwiek okazja, aby się lepiej ubrać, okazuje się, że nie mamy co na siebie włożyć. Żadne buty damskie tommy hilfiger nie nadają się na tę akurat konkretną okazję. Jeśli już znajdzie się sukienka, to nie pasuje do niej ani torebka, ani płaszcz, ani inne dodatki. Innymi słowy – katastrofa. W końcu po długich zmaganiach coś kupimy, ale i tak nie jesteśmy w pełni zadowoleni z uzyskanego rezultatu – . Wolelibyśmy, aby był on całkowicie inny. Jak nie dopuścić do tego typu sytuacji? Jak do nich nie dopuszczać?
moda
Autor: abcslubu.pl
Źródło: abcslubu.pl

Najlepiej oczywiście robić zakupy rozsądnie. To, że coś w którymś momencie nam się bardzo podoba, nie znaczy, że za wszelką cenę powinniśmy to natychmiast mieć. To, że przykładowo wpadną nam w oko jakieś sztyblety, nie oznacza, że od razu musimy wydawać na nie pieniądze. Należy wyćwiczyć silną wolę i nauczyć się sobie samemu odmawiać. Poza tym, jeśli już coś musimy zakupić, to niech to będą raczej ubrania standardowe, tradycyjne, pasujące do wielu rzeczy – poznaj Ceneo. Poza tym niech będą raczej w stosowanych kolorach.

Czarne czy szare kurtki przejściowe damskie będą pasować do większej ilości ubrań niż kurtka fioletowa czy różowa. Będziemy ją więc częściej nosić. A przecież ta część garderoby jest z reguły dość droga, więc najczęściej kupujemy tylko jedną kurtkę na sezon, niekiedy dwie, ale nie więcej. Lepiej zatem, by były one w miarę uniwersalne. Istnieją jak najbardziej wyjątki, takie jak przykładowo odzież ciążowa. Wiadomo, że tej nie ponosimy za długo więc później zalega w szafie. Ale nie ma innej możliwości i po prostu musimy ją kupić, a niestety bywa ona dosyć droga.