Zdecydowana większość Pań marzy o tym, aby mieć szczupłą sylwetkę. Lecz taka sylwetka będzie wymagać odpowiedniego dbania o siebie, przede wszystkim odpowiedniej diety i dużej ilości ruchu. Nie każda osoba będzie miała na to motywację czy możliwości, a czasem i odpowiednie dbanie o siebie nie przynosi oczekiwanych wyników.

Z tego też powodu aktualna medycyna oferuje wiele najróżniejszych zabiegów, pomagających w tym, żeby odpowiednio wyglądać. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się najróżniejsze zabiegi wyszczuplające, przez co można się pozbyć niepotrzebnego zapasu kilogramów. Przeważnie będą one polegać na tym, że jakąś metodą są usuwane komórki tłuszczu, jeśli ich w ciele będzie mniejsza ilość, to cała sylwetka (polecamy stronę) będzie znacznie lepiej się prezentować. W ostatnim czasie bardzo chętnie wybierane jest na przykład (oferta usuwania cellulitu laserem). Zabieg ten polega na tym, że za pomocą specjalnie dobranego lasera tłuszczowe komórki są rozbijane, a później usuwane z ciała. Przez ten zabieg nie tylko można poprawić wygląd danych części ciała, ale także powoduje, że skóra staje się dużo bardziej jędrna.

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów, znanym od paru dobrych dekad lat, jest (porady odnośnie liposukcji brzucha). Wykonywana jest w taki sposób, że pod skórę wprowadza się cienką rurkę, przy pomocy jakiej komórki tłuszczu będą rozbijane a następnie wysysane za pomocą specjalnego próżniowego urządzenia. Liposukcję można wykonywać na wielu częściach, ale najczęściej wykonuje się ją w miejscach, w jakich jest go najwięcej, to znaczy na brzuchu i udach. Sporo kobiet uważa ten zabieg za lekarstwo na wszystkie problemy z nadwagą, jednak w praktyce trzeba podchodzić do niego z dużą dozą ostrożności. Dobrze przeprowadzona (propozycja liposukcji ud) naprawdę będzie skuteczna, ale też wymaga później odpowiedniego stylu życia.

Poza tym należy pamiętać o tym, że jest to mocno inwazyjny zabieg i niekiedy mogą się pojawić nieplanowane skutki uboczne. Jednak jeżeli znajdzie się dobrą klinikę, w której zrobi się to wszystko, to liposukcję polecić można każdej osobie, jaka zdecyduje się poprawić swoją sylwetkę.