To na pewno domena mężczyzn – golenie. To zajęcie, które jest dobrze znane każdemu mężczyźnie, co pojawia się w którymś okresie życia a potem zostaje już do końca. Nieistotne, czy mamy mocny zarost, który odrasta dosyć szybko, czy też niezbyt intensywny, o którym nie trzeba ciągle myśleć, nie damy sobie rady bez odpowiedniej pielęgnacji.

brzytwa
Autor: Francis Storr
Źródło: http://www.flickr.com

Interesujące jest to, że młodzi chłopcy nie mogą się doczekać zarostu oraz zazdrośnie spoglądają na starszych kolegów, a w późniejszym czasie zarost robi się czymś tak codziennym, a nawet nużącym. Zapomina się o tych momentach, kiedy marzyło się o takiej dorosłej brodzie. W późniejszym czasie kojarzy się to już tylko z obowiązkiem, nudnym zajęciem, bez którego trudno się obejść. Oczywiście, nikt nie zmusza do golenia, można posiadać brodę długą do ziemi, jednak nie zawsze prezentuje się to gustownie.

Obecnie zarost jest jednak coraz bardziej modny. Tak zwany “styl drwala” przedstawia pana, który ubiera się bardzo męsko i posiada długą brodę. W ślad za taką modą idą także różne zmiany. Bo jeszcze niedawno najpopularniejsze były nowoczesne elektryczne maszynki do golenia.

Jeżeli poszukujesz innych informacji na prezentowany temat, to też rzuć okiem na analogiczne materiały, które podnoszą tę kwestię.

Tak naprawdę jeśli mówimy o naszym kraju, to po latach komuny ta zmiana była dość rewolucyjna. Wcześniej stosowało się najprostsze urządzenia do golenia, aż tu w latach dziewięćdziesiątych całkiem się to odmieniło – pojawiły się nowoczesne, elektryczne urządzenia, z których każdy zaczął korzystać. Dzisiaj powraca to co dobre i prawdziwie męskie, czyli maszynka na żyletki oraz brzytwa do golenia. Różne firmy zyskują na takim produkcie, ale w szczególności takie, które kultywują to klasyczne golenie. Nie mówiąc już o takich, które takie kultowe produkty w dawnych czasach wypuszczały na rynek. Wracanie do swoich tradycyjnych produktów jest dla niech najczęściej przywracaniem do życia starych pomysłów dodając do nich trochę nowoczesnego designu.

Do tych marek można zaliczyć Truefitt & hill. W większych miejscowościach coraz częściej możemy spotkać salony tylko dla mężczyzn, w których mogą oni upiększyć własną brodę (Polecamy Truefitt & Hill mydło [mydła naturalne] po goleniu). Nie chodzi natomiast o to, aby zapuszczać brodę, która będzie żyła własnym życiem. Istotne jest, aby była ona zadbana. O taką brodę mężczyźni powinni dbać, staje się ona jeszcze bardziej przejawem męskości.