Półki w drogeriach uginają się od szamponów do włosów, lecz kupienie najlepszego specyfiku, jaki byłby doskonały pod każdym względem, może nastręczać trudności. Często więc, dla świętego spokoju, decydujemy się na zakup drogich kosmetyków mając nadzieję, iż będą skuteczniejsze. Specjaliści jednakże sądzą, że jakość nie zawsze wiąże się z ceną, zaś składy szamponów są najczęściej dosyć podobne, i to do różnych rodzajów włosów, jak dajmy na to szampon do włosów kręconych.

rzęsy
Autor: PR-ZONE
Źródło: PR-ZONE
Bardzo ważnym składnikiem szamponów są środki powierzchniowo czynne, czyli takiego typu jak alkilo-monogliceryd lub sól edta. To składniki, jakie mają działanie oczyszczające, wyprodukować je można na przykład z oleju kokosowego, palmowego albo sojowego. Takie środki są niesamowicie pomocne w zakresie usuwania pyłu, użytych produktów do stylizacji włosów. Unikalna struktura składników czyszczących powoduje spłukiwanie zanieczyszczeń, które znajdują się we włosach. (Polecamy )

Nabywając specyfiki do mycia włosów, powinniśmy zwrócić uwagę na przeznaczenie szamponu. Jak mamy przesuszone włosy, to nie można wybierać szamponu do włosów przetłuszczających się. I odwrotnie. Do włosów suchych najodpowiedniejsze są środki bogate w składniki nawilżające, jak szampony loreal (Polecamy ). Włosy, jakie łatwo przetłuszczają się bardziej skorzystają na szamponie zawierającym substancje ściągające, takiego rodzaju jak olej cytrusowy, rozmaryn lub szałwia. Polecana jest także firma RevitaLash.

Dobrym wyborem będą także przezroczyste szampony, mają one mniejszą ilość substancji nawilżających. Dla włosów cienkich oraz delikatnych idealne okażą się szampony wzmagające objętość włosów. Unoszą one włosy, natomiast zawarte w nich białka osiadają na pojedynczych pasmach włosów. To sprawia, iż wydają się grubsze (Polecamy też ). Właściwie kupienie właściwego szamponu nie jest aż tak trudne, jeśli zdajemy sobie sprawę z tego, czego nam potrzeba. Jak będziemy trzymać się kilku prostych zasad w czasie dokonywania wyboru, to podniesiemy szanse, że po umyciu włosów takim kupionym specyfikiem będą one nie tylko czyste, lecz i gładsze i bardziej błyszczące. Zapewne każdej z pań zależy na takim właśnie wymarzonym rezultacie.