Miesiące poprzedzające pierwszą komunię świętą, to czas gorączkowych przygotowań. Komunia, choć jest przede wszystkim doznaniem duchowym, wymaga planowania i logistyki godnej świetnie działających organizacji. Jedną z ważniejszych kwestii, o której warto pomyśleć wcześniej, jest wybór ubioru oraz dodatków. Zależnie od płci dziecka oraz tradycji danej parafii, może to być sukienka dla dziewczynki, garnitur dla chłopca lub alby dla dzieci obojga płci.
Ubrania na pierwszą komunię
Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Wybierając ubiór dla dziewczynki, kierujmy się podstawową zasadą: szyk i elegancja polegają na umiarze, zaś przepych jest wrogiem gustownych stylizacji i może zniszczyć czar nawet najdoskonalszej sukienki. Na początku zanalizujmy, jaką figurę ma córka i w jakim modelu sukni będzie wyglądać najładniej. suknie na komunię o łatwym kroju, zgrabne i wizytowe, sprawdzą się w każdej sytuacji. Z kolei suknie obfitujące w zdobienia nie będą wyglądać ładnie na dziewczynkach przy kości i niskich, gdyż dodadzą im tuszy. Wybór stroju, to oczywiście sprawa gustu, ale zawsze starajmy się pamiętać o proporcjach, gdyż najistotniejszą kwestią jest to, aby dziewczynka dobrze prezentowała się w danym fasonie i komfortowo się w nim czuła.

Pamiętajmy, że strój do pierwszej komunii świętej, to nie tylko sukienka. Eleganckie białe pantofelki będą idealnym dopełnieniem stroju. Najlepiej, żeby buty były w kolorze białym lub kremowe, na jasnej, raczej płaskiej podeszwie. Czasem dla dziewczynek produkowane są pantofle komunijne na małym obcasie. Najistotniejsze jednak, żeby palce w butach były zakryte.

Wianki komunijne
Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Torebka dla dziewczynki jest tak samo istotna jak pantofelki. Najważniejszą kwestią jest wybór fasonu pasującego do sukienki. Gdy suknia jest prosta, torebka może stanowić doskonałą ozdobę stroju, gdy ma sporo falban, zdecydujmy się na prostą i gładką opcję. W sklepach komunijnych jest multum koronkowych lub gładkich torebek ozdobionych kokardkami, ozdobnymi kamykami lub kryształkami. Torebka nie może być zbyt duża, ma zmieścić tylko książeczkę modlitewną, różaniec oraz chusteczki higieniczne. Najlepiej wybierzmy torebkę na pasku, by dziewczynka nie musiała ciągle skupiać się na jej pilnowaniu.

Ważną częścią stroju jest wianek. Możemy wybrać tradycyjny model, wianek z żywych kwiatów, wianek z woalką, toczek bądź diadem. Na głowach dziewczynek mogą pojawić się również delikatne opaski lub spinki z wpiętymi we włosy kwiatuszkami. Najlepiej jednak pozostać wiernym tradycji i wybrać raczej skromne wianuszki komunijne. Delikatna ozdoba głowy jest najbardziej dziewczęca i nada dziecku wdzięku. lub – oferta – lub – odwiedź nas