W szafie każdego mężczyzny musi znajdować się co najmniej kilka koszul. Muszą to być zarówno eleganckie, klasyczne koszule białe, jak też koszule w uniwersalnym błękitnym kolorze, nie może brakować w niej również koszul w kratkę. Niebieskie i białe koszule są najbardziej uniwersalne, dobierając do nich stosowne dodatki, można je wykorzystać niezależnie od okazji.

biała koszula zawsze w modzie
Autor: Nife
Źródło: Nife
Puszyści panowie również chcą wyglądać dobrze, mimo że naprawdę ciężko jest znaleźć koszule 3xl. Jeszcze ciężej jest zakupić koszule 4xl. Nie oznacza to, że mężczyźni noszący koszule 3xl bądź koszule 4xl muszą zakładać koszule zrobione ze słabych materiałów, o jednocześnie kiepskim kroju. Najlepszym rozwiązaniem dla grubszych przedstawicieli płci męskiej poszukujących koszul w dużych rozmiarach jest wyprawa do dobrego sklepu, który zajmuje się sprzedażą męskich ubrań dla grubszych osób. Taki sklep to pewność, że uda im się zakupić elegancką koszulę, uszytą z porządnej jakości materiałów – dobrze skrojone koszule 3xl.

Elegancka koszula powinna być zrobiona z dobrej jakości materiału. Praktyczne ijednocześnie eleganckie są modele wykonane z bawełny. Bawełniane koszule zalicza się do koszul , które najczęściej można kupić. Koszule wykonane z bawełny wkłada się przede wszystkim do garnitury. Również koszule do noszenia na co dzień robi się z bawełny. W przypadku koszul codziennych stosowana jest flanela. Koszule z naturalnej, stuprocentowej bawełny posiadają mnóstwo zalet. Jako najważniejszą zaletę bawełnianych koszul wskazuje się ich oddychalność. Jako największą wadę– ich gniecenie się. Jeżeli chcemy uniknąć gniecenia się koszuli, powinniśmy poszukać modeli z bawełny i włókien poliestrowych. Cena koszul uzależniona jest od materiału, z którego je zrobiono. Te, które zrobiono ze stuprocentowej bawełny będą droższe od tych z mieszanych materiałów.

męskie koszule
Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com
Za wyjątkowo dobre, ale równocześnie drogie uważane są koszule uszyte z bawełny egipskiej. Koszule dla panów dzieli się w zależności od kroju. Wyróżniamy więc koszule proste oraz taliowane. Koszule taliowane nazywa się też koszulami wyszczuplanymi. To najbardziej podstawowy podział męskich koszul. Idąc dalej, możemy wskazać koszule określone mianem custom fit. Koszule custom fit mają być koszulami, pasującymi na każdego przedstawiciela płci brzydkiej.