Właściwy dobór dodatków często mówi o wyjątkowości codziennego ubioru. Dobrze dobrana biżuteria podkreśli nie wyłącznie pełny wygląd pani, ale także podkreśli dobrze zrobiony make-up oraz podkreśli rysy twarzy.

kolczyki srebrne
Autor: Ballin
Źródło: Ballin
ruch
Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
srebro
Młode kobiety doskonale wiedzą co stanowi podstawową zaletę ich postury, co trzeba ukryć i którą biżuterię dobrać by przyciągała oczy wszystkich. Bardzo popularne są kolczyki perełki srebrne o geometrycznych formach przykładowo kwadratowe albo o pięciu bokach. Takie kolczyki doskonale sprawdzą się w firmie oraz podczas oficjalnych zebrań. Na wieczorne wyjścia do pubu warto wybrać biżuterię ekstrawagancką oraz przyciągającą wzrok. Komplety biżuterii w stonowanej postaci są dozwolone wyłącznie w formalnych okolicznościach np. w czasie służbowego wyjazdu. Biżuteria w kształcie kostek jest zalecana paniom o owalnych rysach twarzy. Dla kobiet o buzi w formie klepsydry pasują kolczyki okrągłe albo kuliste.
Pracujące kobiety chętnie wybiorą podłużne kolczyki z dodatkiem naturalnych kamieni np. rubinu. Tego typu kolczyki będą pasować do wysoko upiętych koków. Jeśli kolczyki – więcej o kolczyki z rubinem – są bogate, to warto rezygnować z naszyjnika lub pierścionka z dużym oczkiem. Do firmy wskazane jest używanie biżuterii skromnej, która zaakcentuje charakter pani. Starsze kobiety zwracają uwagę nie tylko na kształt biżuterii, ale także na klasę jej stworzenia.

Bardzo dobrym pomysłem jest wtedy zakup kolczyków z bursztynem lub z kwarcem dymnym. To wystarczy, żeby dodatek do powszedniej garderoby był stylowy i szlachetny. Dojrzałe kobiety niezwykle dobrze prezentują się w kolczykach z półprzeźroczystymi kamyczkami.