Producenci ciuchów nie lenią się. Konkurencja na rynku jest dość duża, więc walczą pomiędzy sobą o klientów. Każda zmiana pory roku jest okazją do przedstawienia aktualnych produktów. Za każdym razem metoda handlu i produkcji wygląda podobnie: wytwórca wypuszcza partię produktów, następnie nabywa ją hurtownia, następnie sprzedawcy detaliczni i w reszcie trafia do rąk klientów. Jest w czym przebierać. Ponadto od kilku lat można zauważyć przypływ ciuchów z rynków zagranicznych. Nabywcy stają w istocie przed trudnym wyborem. Czy mimo tego lepiejj jest wybrać krajowych producentów, czy lepiej jest sięgnąć po chińskich?

ubrania
Autor: AnnieAnniePancake
Źródło: http://www.flickr.com
Jeden i drugi wybór ma zarówno plusy, jak i minusy. Odzież używana (zapoznaj się z ofertą), czy nowa z Państwa Środka, może niewątpliwie kusić dość niską ceną. Dla wielu Polaków jest to ważny atut. Wynika on z faktu, że w Państwie Środka jest tańsza siła robocza, co pomniejsza koszty wyprodukowania takiej odzieży. Z drugiej strony przyczyną niskiej wartości może być po prostu słabość materiału, z którego została wykonana odzież. W niektórych przypadkach jest to nawet materiał zagrażający zdrowiu człowieka. Wynika to z faktu, że czasem importerzy popełniają podstawowy błąd i w negocjacjach nazbyt mocno akcentują niewielką cenę towaru. Takie zbijanie ceny chińscy biznesmeni odbierają jako przyzwolenie na wykorzystywanie niskiej jakości komponentów czy także rakotwórczych.

Polscy kreatorzy mody wytwarzają bez wątpienia dobrej jakości produkty. Polskich wytwórców towary odzieżowe nie są może tak mocno rozpoznawane jak wytwórców z Zachodu, lecz wykonanie odzieży jest na bardzo wysokim poziomie -

Kupno ubrań polskich producentów jest gwarancją nabycia towaru zrobionego z wysokiej jakości materiałów. W Polsce wytwarzanie odzieży jest poddane licznym inspekcjom, których być może nie ma w Chinach, które nie są krajem należącym do Unii Europejskiej. Cena krajowych produktów niewątpliwie jest wyższa niż odzieży z Państwa Środka. Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na pytanie, którego producenta lepiej wybrać. Niektórzy wolą dobrą jakość, inni niską cenę. Wybierając niską cenę należy niewątpliwie zachować czujność.