Co musi posiadać zadbany sklep muzyczny? Pierwsze, co nasuwa się do głowy: płyty CD, winylowe, karety na wydarzenia. Muszą tam pracować pracownicy znający się na muzyce, potrafiący doradzić. Podobne tyczy się sklepów stacjonarnych, jak i internetowych. Co dodatkowo musi się w nich znajdować?

płyty jako prezenty
Autor: Anita Hart
Źródło: http://www.flickr.com

W tym sklepie amator dowolnego asortymentu muzyki musi odnaleźć coś dla siebie, czyli muszą znajdować się tam rockowe, metalowe czy rapowe flagi, jak również rockowe, metalowe, rapowe klamry do spodni (klamry rock), dzięki, nim możemy być aktualni w określonych grupach. Muszą tam się znaleźć koszulki i bluzy określonych zespołów reprezentujących dany gatunek. Nie obejdzie się też bez drobiazgów, jak naklejki, przypinki czy kubki rockowe, metalowe i rapowe.

Musisz mieć poczucie, kiedy wkraczasz do takiego sklepu, iż oto znajdujesz się w wielkim centrum muzyki, widzisz wszystko jak na ogromnym ekranie rockowym, metalowym czy rapowym (polecane flagi rock), dostrzegasz koncert, gdzie występują twoje ulubione kapele, a suport (sprzedawcy) pobudzają świetnie otoczenie, zachęcają do udanej imprezy. Jednocześnie funkcjonują sklepy, gdzie możesz zakupić każdy asortyment muzyki lub innych elementów, gadżetów muzycznych, istnieją jednakże sklepy, w których zadowolenie znajdą tylko amatorzy określonego rodzaju muzyki.

koncert
Autor: BL4CK_K1N6
Źródło: http://www.flickr.com

Nie odnajdziesz w tym miejscu miszmaszu muzycznego, choć należy oddać, iż te miejsca to wyjątki. Ci, co próbują izolować się w określonym klimacie lub przerzucić się na sprzedawanie jedynie jednego nośnika (na przykład winyle) nie wytrzymują długo na rynku. Wszystko to przez Internet, łatwą osiągalność muzyki i coś, co można by nazwać rozdrobnieniem muzyki (dawniej sprzedawały się całe płyty, dziś prym wiodą poszczególne piosenki, tak zwane, pliki mp3).

Na zakończenie, warto by się zastanowić, co taki sklep muzyczny będzie posiadał w przyszłości, i czy w ogóle takie sklepy będą miały racje bytu? To ciężkie pytanie, lecz wydaje się, że jeżeli tak to tylko w Internecie., utworzą się miejsca dla melomanów, dla których muzyka, brzmienie to nieco jeszcze niż jedynie plik mp3, na tyle więcej, iż będą mogli płacić grube pieniądze za płytę Cd lub winyla.