Dbanie o urodę nie polega jedynie na stosowaniu nieprzyzwoicie drogich kosmetyków. Używanie dużych ilości kosmetyków może czasem zaszkodzić. Stąd kierowanie się sprawdzonymi poradami może pomóc w profesjonalnym zadbaniu o własną urodę. Oto kilka zawodowych prawideł, którymi powinna kierować się każda żona, która chce zadbać o wygląd. Uroda otrzymana od natury jest darem, którego trzeba ciągle pielęgnować.

elegancki makijaż oczu
Autor: Ray Bilcliff
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim trzeba pamiętać, że w biologii również ma zastosowanie zasada złotego środka. Dlatego też nadmiar nie wpływa korzystnie na stan zdrowia. I co za mało, to także nie zdrowo. Powinien być zachowany złoty środek. Wielką przesadą można nazwać aktywność młodych kobiet, które używają gigantyczne ilości kosmetyków. Młodej osobie nie są one potrzebne, bo wystarczą środki oczyszczające do skóry. Natomiast dopiero po czterdziestym roku życia powinno się stosowaniu kosmetyków posiadających duże stężenie składników odżywczych i regenerujących. A po pięćdziesiątym roku życia można pokusić się o kosmetyki poprawiające elastyczność skóry oraz stymulujące odnowę komórek, np.
kobiece spojrzenie
Autor: Ray Bilcliff
Źródło: http://www.flickr.com

Często spotykanym błędem młodych kobiet jest to, że na noc nie zmywają makijażu. Drobna wskazówka – sprawdzone emulsje i mleczka do twarzy. Uniemożliwiają tym samym skórze odpoczynku. Niemniej nocna pora jest najważniejszym momentem, aby dać skórze składniki odżywcze i regeneracyjne. Następną rzeczą o której powinno się pamiętać w czasie nocnego wypoczynku jest rozsądne posługiwanie się kremem tłustym przed snem. Nakładanie jego grubej powłoki może powodować zatrzymanie wody, co z kolei może kierować do zahamowania procesu naturalnej bariery naskórkowej.

Następną ważną kwestia jest ostrożność w korzystaniu z solarium. Właściwie trzeba go całkowicie unikać, ze względu na szkodliwe naświetlenie skóry. Aczkolwiek jeśli ktoś mimo tego z niego korzysta, to musi przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim solarium nie jest wskazane dla kobiet, które są przed osiemnastym rokiem życia. Jeśli któraś dziewczyna korzysta z niego regularnie, to powinna naświetlać skórę maksymalnie pięćdziesięciokrotnie w ciągu roku. Trzy tygodnie przerwy są konieczne dla kobiet, które zrobiły przynajmniej dziesięć zabiegów. Naświetlenia utrwalające opaleniznę muszą być wykonywane w odstępach dziesięciodniowych.