Najlepsze kosmetyki branży fryzjerskiej to nie jedynie jakość albo cena, bo w tej sytuacji nie płacimy za marketing, natomiast płacimy za najważniejszą rzecz, to znaczy za efekt, jaki dany kosmetyk zrobi z naszymi włosami. Gdy użyjemy kosmetyku z naprawdę dobrej półki i dobrze dobierzemy go do naszego typu włosów, to wtedy efekt będzie najlepszy oraz długotrwały. Oczywistym jest, że na rynku polskim, ale i na całym świecie mamy sporo marek i wytwórców, przykładowo kosmetyki alterna, które oferują artykuły stosowane w salonach fryzjerskich.

zadbane włosy
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Takie tak naprawdę powinny być w tym miejscu stosowane, bo każdy salon, jaki chce mieć klientów powinien koniecznie używać dobre kosmetyki Zamienniki z pewnością się nie sprawdzą, możemy być pewni, że klienci już w takie miejsce nie powrócą. Kosmetyki fryzjerskie występują pod różnymi postaciami. Mogą to być przykładowo farby fryzjerskie. Farby specjalistyczne zrobione są w ten sposób, iż w czasie wnikania farby we wnętrze włosa, łuski włosów są rozchylone nieznacznie, dzięki czemu pigment, gdy już się w to miejsce dostanie utrzymuje się dłuższy czas.

Włos więc nie jest podatny na uszkodzenie, połysk może utrzymać się dłużej. Włos jest mniej podatny na uszkodzenia, połysk z łatwością zostanie do następnego farbowania, nie zaś jak w przypadku farb drogeryjnych – do kilku myć głowy. Dosyć popularne kosmetyki fryzjerskie to także olejki do farby, ampułki odbudowujące strukturę włosów i tym podobne . Olejki do farby to składniki, które dodaje się w celu ochrony skóry głowy oraz włosa, przed farbą, zaś ampułki regenerujące, nawilżają, zapobiegają wypadaniu, szybkiemu przetłuszczeniu się włosów. Tego typu ampułki służą do poprawienia kondycji włosa, ale i skóry głowy.

Używane są często gdy włosy są wilgotne. Niektóre z takich specyfików powinno się spłukać, inne nie. Inny rodzajem produktu to maska do włosów. Jest to kosmetyk, jakiego zadania to, w zależności od rodzaju, nawilżanie, regeneracja włosa czy intensywna odbudowa zniszczonego włosa. Istnieją również maski, jakie zostały stworzone by przeciwdziałać, przykładowo są na ewentualne wypadanie włosów, należy jednak pamiętać, iż powinno się wybrać tego typu maskę, jaka będzie dla nas odpowiednia.