Ofiarowywanie upominków sprawia nam dużą przyjemność, szczególnie wtedy, gdy obdarowujemy osobę bliską naszemu sercu. I praktycznie nie chodzi w tym miejscu o to, żeby kupować kosztowny zegarek lub wycieczkę do Francji. Na wspomniane luksusy mogą sobie pozwolić jedynie bogaci obywatele, a ci przeciętnie zarabiający mogą podarować najbliższej osobie nawet własnoręcznie wykonane przedmioty. Tak naprawdę nade wszystko liczy się pamięć, a jeżeli ukochany facet nie ucieszy się z symbolicznego prezentu, to należy dobrze zastanowić się, czy powinno się kontynuować taką znajomość.

kosmetyki do golenia
Autor: András Bögöly
Źródło: http://www.flickr.com
Kobiety bardzo rzadko własnoręcznie wykonują prezenty, co najwyżej samodzielnie opakowują zakupiony produkt w ozdobny papier – w końcu nie każda czterdziestolatka potrafi szyć czy piec smakowite ciastka. O dużo częściej panie przeglądają strony w sieci, aby sprawdzić, co podpowiadają inne reprezentantki płci pięknej. Choć nie zawsze opłaca się kierować się podpowiedziami internautek, to zawsze owe sugestie można potraktować jako inspiracje.

Różnego rodzaju kosmetyki lub akcesoria do pielęgnacji ciała są bodajże najlepszym pomysłem na prezent. Tym dwudziestolatkom, którym akurat zostało jeszcze parę dni do wypłaty tygodniówki, możemy z powodzeniem podpowiedzieć, aby kupiły w okolicznej drogerii dwa żele do golenia, balsam po goleniu i nieco droższy szampon – tak skomponowany zestaw można potem spakować do ładnej torebki i dać najdroższemu mężczyźnie. Z kolei z okazji dwudziestej rocznicy urodzin należy zrobić bardziej okazałą paczkę. Aby pozostać w sferze kosmetyków możemy zasugerować rewelacyjnej jakości wody perfumowane dr Harris .

Mężczyzna
Autor: Clintus
Źródło: http://www.flickr.com
A jeżeli okazja jest bardzo wyjątkowa, to wtenczas niektóre damy pragną zabłysnąć i kupują coś ekstra, na przykład zestaw kosmetyków i sprzętów do konwencjonalnego golenia firmy Taylor of Old Bond Street. Tak wyszukany prezent musi docenić nawet pan, który jest zagorzałym wielbicielem elektrycznych maszynek. Choć za wspomniany zestaw trzeba wydać co najmniej dwieście złotych, to żona czy dziewczyna solenizanta nie powinna żałować podjętej decyzji – przecież przyzwyczajenia warto raz na jakiś czas zmieniać, więc w wieku pięćdziesięciu lat można śmiało golić się sposobem, jaki znali nasi pradziadowie. A otrzymany komplet cieszy się sporym uznaniem klientów, o czym świadczą pozytywne opinie na forach.