Piękne, zadbane włosy są wizytówką niejednej kobiety a także ponadto faceta. Natomiast to kobiety najwięcej czasu ofiarują na dbanie o włosy. Jest to oczywiste, bo większość kobiet ma dużo dłuższe włosy niż mężczyźni. Wizyty u fryzjera czy domowe kuracje, jest to obrządek jaki zapisany jest w życiu kobiet.

kosmetyki do włosów
Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com
Tak jak metamorfoza fryzury, oraz zabieg koloryzacji. Jak wiemy tak zwane barwienie włosów dość często prowadzi do zniszczenia jak i osłabienia struktury włosa. Prowadzi to do tego, że nasze włosy pozbawione zostają blasku, witalności czy życia.
Z pomocą nadciągają kosmetyki chenice. Kosmetyki te w zależności, jaki posiadamy rodzaj włosów są skrupulatnie przystosowane do trafionego rodzaju. Z wykorzystaniem specjalnej formuły potrafią regenerować nawet najbardziej uszkodzone włosy.

warto wiedzieć
Autor: nosha
Źródło: http://www.flickr.com

Kosmetyki chenice, dzięki swojej skuteczności wkroczyły na stałe w akcesoria większości salonów fryzjerskich. Kosmetyki te stosowane są do wszelkiego typu włosów, jednakże idealnie sprawdzają się do pielęgnacji włosów kręconych. Należy zaznaczyć, iż włosom kręconym należy poświęcić znacznie więcej czasu jak włosom (szkolenia fryzjerskie – przejdź) prostym. Tak samo wybór kosmetyków musi być prawidłowy. Ponieważ przeciętna pani nie chce mieć na głowie siana lecz cudownie skręcone fale. Na szczęście w sklepach kosmetycznych możemy spokojnie kupić szampon do włosów kręconych – ciekawe przykłady w odnośniku.

Kiedy będziemy już kupować odpowiednie do naszego rodzaju włosów kosmetyki takie jak szampony albo odżywki bądź inne akcesoria zawsze starajmy się przeczytać skład. Gdyż to, iż mamy włosy kręcone nie znaczy, że dokładnie dany szampon do włosów kręconych będzie dla nas właściwy. Przytrafia się również, iż szampon jest w stanie zaszkodzić naszym włosom lub skórze głowy właśnie przez składnik, na jaki jesteśmy uczuleni.

Reakcja alergiczna może wywołać łupież ale również dobrze wyleganie włosów. Tym samym pomimo wszystko w chwili, gdy zdecydujemy się na modyfikację szamponu bądź jakiegokolwiek innego preparatu do włosów udajmy się wpierw po poradę do specjalisty. W tej sytuacji najlepiej będzie się udać do kosmetyczki.