Każda elegancka pani chciałaby być w posiadaniu kolekcji toreb dopasowanych do każdej okazji. Bardzo prosto i czasem niedużym kosztem możemy skompletować kolekcję, jaka doda każdej kreacji luksusu i klasy, a czasem trochę go rozjaśni lub zmieni jego charakter. Od czego zacząć tworzenie własnej kolekcji torebek?

Czy już na samym początku należy zrobić nalot na sklep z torebkami? Absolutnie nie. Na początku trzeba skrupulatnie przejrzeć to, co kolekcjonowałyśmy przez długie lata, dokładnie obejrzeć każdy egzemplarz, odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jest na tyle fajna, że może pozostać w naszej szafie – . Następna rzecz to uświadomienie, na jakie wyjścia zwykle potrzebujemy torby. Oczywiście z pewnością wyróżnimy torebki na co dzień i torby na wyjątkowe sytuacje. Na co dzień idealnie sprawdzą się listonoszki skórzane i torby mieszczące dokumenty w formacie A4.

torebki
Autor: VeroStilo
Źródło: VeroStilo

Możemy mieć dwie-trzy pakowne torby i nosić je na zmianę. To korzystne rozwiązanie, bo nie tylko torebki będą pasowały do wszystkich codziennych stylizacji i wszystkich pór roku, ale też będą długo wyglądać jak nowe. Listonoszki skórzane mają też trochę mniejsze rozmiary, wtedy spokojnie możemy zakładać je na zakupy czy spacery, gdy nie potrzebujemy mieć przy sobie zbyt wielu rzeczy, a do tego chcemy mieć wolne ręce – modne torebki na ten sezon.

Listonoszki mogą być uszyte z jednego rodzaju skóry lub skaju albo kilku – dobrze jest posiadać w swojej garderobie chociaż jedno ciekawe połączenie barw, żeby połączyć taką torbę z jednokolorowym czy stosunkowo stonowanym strojem. Dobrze spisują się również torebki-worki – można zarzucić je na ramię i mieć swobodne ręce. Na specjalne wyjście, które nie wymaga od nas eleganckiego ubrania, lecz chcemy ubrać się na nie inaczej niż zwykle, sprawdzą się małe kuferki. Najczęściej mają one tylko rączkę, bez paska na ramię.

Ekscytuje Cię omawiana tematyka? Jeżeli tak, to zapraszamy do lektury (http://mengarnitury.pl/) innego tego rodzaju postu – on także jest godny uwagi.

Do wieczorowej sukni dopasujemy kopertówki i urocze torebeczki na łańcuszku.

Dobrze jest mieć jeden ulubiony sklep z torebkami, w którym sprzedawca zaufa nam a w razie takiej konieczności pozwoli rozważyć zakup w domowym zaciszu, przymierzyć torbę do ulubionych ubrań i dopiero wtedy zdecydować, czy konkretna torebka poszerzy zebraną wcześniej kolekcję. Warto także poszperać w second handach, nigdy nie wiemy, jakie egzemplarze upolujemy.