Obecna kosmetologia może coraz więcej zaoferować możliwości kobietom, które chcą młodo i ładnie się prezentować. Dotyczy to nie tylko nowych związków, pozwalających na uzyskanie niezwykłych efektów, ale także nowoczesnych technik, takich jak na przykład coraz chętniej używane lasery. Do takich metod można także zaliczyć nici liftingujące, pozwalające na uzyskanie znacznej poprawy wyglądu skóry bez konieczności stosowania typowych metod operacyjnych.

twarz kobiety
Autor: Robert Moran
Źródło: http://www.flickr.com
Używa się je nie tylko na twarzy, ale także na brzuchu, udach, piersiach i ramionach (pozostałe informacje). Stosowane obecnie nici wchłaniają się w ciągu roku, zawierają między innymi polimlekowy kwas, jaki wzmacnia jeszcze odmładzające rezultaty. Sama metoda polega na wprowadzeniu nici przez nieduże nakłucia za pomocą specjalnej igły. Zabieg przeprowadzany jest w miejscowym znieczuleniu i trwa przeciętnie nie więcej niż godzinę czasu. Duża poprawa wyglądu będzie już widoczna zaraz po zabiegu, a na optymalne efekty poczekać będzie trzeba kolejne parę tygodni.

Za to jeżeli chodzi o substancje aktualnie stosowane przy zabiegach kosmetycznych, to wieloletnim królem będzie tu kwas – zobacz – hialuronowy (sprawdź jak to działa). Nie bezpodstawnie obecnie się go uznaje za eliksir młodości, gdyż jego wykorzystanie jest bardzo wszechstronne, także zaawansowana medycyna dość często korzysta z tego, co potrafi. Sam kwas naturalnie występuje w naszych ciałach, głównie w skórze i płynie stawowym, a jego najważniejszą rolą będzie wiązanie wody.

I to właśnie ten mechanizm wykorzystywany jest w skórze, a jego zaburzenie będzie powodować wiotczenie i zmarszczki. Jeżeli poziom kwasu się zmniejsza, to niszczeniu ulegają włókna kolagenu i to właśnie będzie przyczyną kłopotów z wyglądem naskórka. Z tego też powodu kwas ten wchodzi w skład coraz większej ilości różnorakich kremów odmładzających, a także wykorzystuje się go w eliminacji zmarszczek. Kwas jest wstrzykiwany w postaci elastycznego żelu, który wypełnia zmarszczkę i wygładza przy tym skórę. Efekty są od razu widoczne i utrzymują się przez okres nawet jednego roku.