Każdy z nas ma inny rodzaj włosów. Bardzo ważne jest więc, aby dobrać odpowiedni sposób pielęgnacji, jaki będzie dostosowany do specyfiki naszych włosów. W ten sposób będą one zadbane i piękne.
Jeśli twoje włosy są tłuste, musisz wybierać raczej preparaty bez sylikonu.

Powinniśmy zwracać uwagę na składniki znajdujące się w szamponach i odżywkach, ponieważ to właśnie one każdego dnia wpływają na nasze włosy. Odżywki powinny być niezwykle delikatne, najlepiej używać te z późniejszym spłukiwaniem. Każdy profesjonalny sklep fryzjerski w Warszawie (sprawdź) posiada w swojej ofercie również suche szampony, które możemy użyć w przypadkach, gdy nie mamy okazji umycia włosów, a są one bardzo przetłuszczone.

W przypadku suchych włosów warto decydować się na preparaty, jakie oprócz właściwości nawilżających, będą miały funkcje ochronne. Warto dobierać kosmetyki z olejkami i właściwościami pielęgnacyjnymi. Niezawodnie pasują delikatne odżywki, które należy nakładać po każdym myciu. Włosy po farbowaniu powinny być pielęgnowane z podwójną uwagą.

koloryzacja
Autor: Wella
Źródło: Wella

Farbowanie narusza strukturę włosa, a jeśli dodatkowo regularnie używamy suszarkę lub prostownicę, możemy dodatkowo negatywnie wpływać na włosy. Po pierwsze trzeba pamiętać, aby kupować tylko fachowe i sprawdzone farby do włosów. W tym przypadku znacznie lepszym rozwiązaniem będzie hurtownia i sklep fryzjerski niż typowa drogeria. Następna kwestia to właściwe szampony i odżywki, jakie pielęgnują nasze włosy, a dodatkowo (ciąg dalszy tego zagadnienia- http://sklep.sport-max.pl) będą wpływać na trwałość koloru. W sytuacji włosów delikatnych i wypadających, trzeba decydować się jedynie nieinwazyjne profesjonalne kosmetyki z hurtowni fryzjerskiej. Niemałą uwagę powinniśmy zwracać na szampony i odżywki, jakie aplikowane są każdego dnia.

Jeżeli ta tematyka Cię wciąga, to masz możliwość zdobyć zbliżone informacje na podnoszone zagadnienie. Po to odwiedź serwis www.

Warto jest zwracać uwagę nie tylko na szampony i odżywki, ale także różne inne kosmetyki, jakie nakładamy na nasze włosy. Sprawdźmy, czy stosowane lakiery bądź pianki nie zawierają nazbyt wiele nieodpowiednich składników. Najlepszą sytuacją jest, gdy kosmetyki stosowane do stylizacji, posiadają także właściwości pielęgnacyjne. Należy dodatkowo ograniczać używanie bardzo inwazyjnych suszarek do włosów czy prostownic, ponieważ one również mają negatywny wpływ na strukturę naszych włosów.