Przed wielu laty, gdy na świecie nie było elektryczności ani jednorazowych maszynek jedynym sposobem na pozbycie się niechcianego zarostu były brzytwy. I nikt nie miał przy tym żadnego problemu, każdy z panów dzielnie znosił niezwykle ostrze narzędzie na skórze. Wynalezienie najróżniejszych maszynek spowodowało, że brzytwy bardzo straciły na popularności, jednak mimo wszystko w dalszym ciągu pozostały doskonałym sposobem na to, żeby się pozbyć niepotrzebnego owłosienia.

brzytwa do golenia
Obecnie widzi się renesans tej techniki, zwiększająca się ilość wiedzących czego chcą panów zaczyna wybierać taki właśnie sposób golenia, zamiast najróżniejszych maszynek ręcznych i elektrycznych. Renesans zaczęli przeżywać producenci tego typu sprzętu, najróżniejsze akcesoria i brzytwy na stałe zagościły do oferty internetowych i stacjonarnych sklepów. Raczej nie można się spodziewać tego że wszyscy mężczyźni nagle odwrócą się od maszynek i przejdą na tradycyjne golenie, lecz jakaś ich część pewnie kupi bardzo ostrą brzytwę dovo razors i będzie ją stosować.

Kolejnym nieco zapomnianym sposobem golenia przed pojawieniem się jednorazówek były klasyczne maszynki na żyletki. Ładnie się prezentujące, wykonane całkowicie z nierdzewnej stali miały jedną niezaprzeczalną zaletę.

Wejdź na ten link i zgłąb poza tym więcej szczegółów w witrynie – one też pogłębią Twoją wiedzę na podnoszony tutaj temat.

Ich stosowanie było tanie, bo komplet 10 sztuk żyletek nie przekraczał kilku złotych, a żywotność ich była porównywalna z końcówkami do maszynek za kilka razy więcej. Taka klasyczna maszynka edwin jagger razor mogła spokojnie starczyć na kilkadziesiąt lat użytkowania, bo nie posiadając żadnych elementów jakie mogłyby się zepsuć była ogromnie trwała.

Obecnie zainteresowanie takim goleniem jest małe, zdecydowana większość mężczyzn kieruje się marketingiem i wygodą, bo tak naprawdę dali sobie wmówić, że szybko tępiące się trzy ostrza będą znacznie lepsze od żyletki albo brzytwy. Na szczęście jeżeli ktoś będzie chciał zaznać tradycyjnego sposobu golenia, to nie będzie z tym miał żadnych problemów. Może kupić w jednym z licznych sklepów maszynkę muhle razor , do tego zestaw tradycyjnych żyletek i od razu się poczuje jak prawdziwy facet.