Jaki musi być dobry fryzjer? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Jak jednak uiszczasz opłatę za wykonaną pracę masz całkowite prawo, żeby wysłuchał twoich sugestii. Tak więc podstawią jest właściwa komunikacja – jeśli fryzjer stosuje się do twoich zaleceń, robi to właściwie, a przy tym się nie obraża, to oznacza, iż warto z tym fryzjerem współpracować.

Fryzjerka podczas swojej pracy
Autor: Daniel Lobo
Źródło: http://www.flickr.com

Masz oczywiście zawsze prawo do konsultowania się, i to w czasie przeznaczonym na cały zabieg. Jeśli umówimy się na pełną usługę, czyli mycie, obcinanie włosów (zobacz promocję na naturalne odżywki na włosy nati nati) oraz modelowanie, fryzjer musi mieć czas, aby przedstawić nam różne opcje nowej fryzury. Nie może nas poganiać czy spoglądać w stresie na zegarek. Fryzjer powinien mieć jasne spojrzenie, i także wtedy, gdy jesteśmy jego stałymi klientami od dłuższego czasu.

W każdym momencie możemy poprosić o dobór innego uczesania czy koloru włosów, jaki będzie idealnie pasował do naszej urody, to znaczy wszystkich detali, takich jak nasza karnacja, figura lub też kształt głowy. Jeżeli mamy wrażenie, że fryzjer działa jakby mechanicznie, nie rozwija się, nie jest zainteresowany nowymi trendami, a jednocześnie identycznie strzyże pozostałe klientki, to lepiej szybko zmienić salon fryzjerski. Specjalista, zanim przystąpi do pracy, musi dotknąć twoich włosów, aby stwierdzić w jakim są stanie. Cała oferta jest tu: artykuły dla fryzjerów.

Musi także obejrzeć inne detale, spojrzeć na skórę na głowie, by przekonać się czy nie am tu problemu. W dobrym salonie są odpowiednie kosmetyki fryzjerskie dla każdego typu problemów. Czyli dostać możemy tam specyfiki nawilżające do włosów suchych, lżejsze, jakie nie obciążają cienkich włosów i tak dalej. Dobry fryzjer (sprawdź nasze meble fryzjerskie) zawsze zaopatruje swój salon w dobrych sklepach, w których występują takie profesjonalne artykuły dla fryzjerów. Interesujące dane: najlepsze kosmetyki fryzjerskie.

wizyta u fryzjera
Autor: Mainstream
Źródło: http://www.flickr.com

Dobry fachowiec to także taki, który kocha tą pracę, a można to odczuć od razu, od początku jego pracy, już od samego wejścia do gabinetu. Taki fryzjer musi wyglądać jak najlepiej, pokazywać czyste, ładnie ułożone włosy, musi być gustownie ubrany. Taki fachowiec tak na prawdę to w jakimś sensie również kreator nowych trendów, dlatego powinien dawać przykład. Nie wspominając także o tym, iż jest on przede wszystkim wizytówką takiego salonu fryzjerskiego.