Kiedy nieuchronnie i dużymi krokami zbliżają się imieniny ukochanego faceta lub tejże osobie wypada podarować prezent z okazji Dnia Mężczyzny bądź tak dla przekory nawet na Dzień Dziecka, to wybór najlepszego przedmiotu wcale nie pozostaje tak prosty, jak moglibyśmy twierdzić po spojrzeniu na uginające się półki sklepowe.

kosmetyki męskie
Autor: András Bögöly
Źródło: http://www.flickr.com
Czasami wybór nie jest dobrze przemyślany, a w konsekwencji osoba obdarowana nie będzie tak zadowolona, jak pragnąłby ofiarodawca. Na szczęście w naszej ludzkiej świadomości istnieje pewien niezapisany wykaz towarów, które można podarować właściwie na każdą okazję, lecz nie zapominajmy o tym, że nie w każdym przypadku pozostaje on najlepszym rozwiązaniem. Trzeba pamiętać o tym, że mimo wszystko kompozycje zapachowe Serge Lutens nie wszystkim mogą się spodobać.

Z kobietami w wieku balzakowskim rzecz wydaje się pozostawać w miarę nieskomplikowana. Zazwyczaj mężczyźni obdarowują swoje damy bukietem tulipanów i tego rodzaju podarunek zawsze jest na miejscu i nie budzi jakichkolwiek kontrowersji lub niesłusznych domysłów. Natomiast w przypadku facetów rzecz nie jest już tak prosta, bo wystarczy wyobrazić sobie sytuację, w której pracownik, w ramach świątecznej premii, dostaje od swojej szefowej… buteleczkę perfum tom ford black orchid czy czegoś podobnego.

Bądź co bądź, kosmetyki wydają się być najlepszym pomysłem na upominek. Chociaż i tutaj nie zawsze celnie trafimy w upodobania solenizanta. Pewnym wyjściem z wspomnianej sytuacji może być kupno markowych zapachów, na przykład serge lutens. Wydatek powyżej 300 złotych praktycznie zawsze jest opłacalny – wystarczy, że mężczyzna zweryfikuje cenę w internecie lub w perfumerii, a z pewnością będzie pragnął używać tak luksusowego nabytku. Zresztą sami nie raz przekonaliśmy się o tym, że markowe wyroby, czyli te z górnej półki, to całkiem inna historia niż tanie podróbki.

perfumy od Versace
Autor: Paul Blake Howard
Źródło: http://www.flickr.com
Z kolei niektóre małżonki najzwyczajniej w świecie pytają wprost swoich mężów o to, co chcieliby otrzymać w ramach podarunku. W dobrym tonie jest kupowanie rzeczy, które będą później służyły jedynie solenizantowi. I najprawdopodobniej z tej przyczyny dużą popularnością cieszą się… skarpetki bawełniane – zawsze stają się potrzebne i stuprocentowo będą noszone na jedną parę nóg. Jednakże faceci tego elementu garderoby raczej nie uznają za dobry, a tym bardziej, świetny prezent. Mogą zażyczyć sobie na przykład zapachu firmy tom ford black orchid, a w takim wypadku kobiety powinny o tym fakcie zostać poinformowane wcześniej – w końcu na taki podarunek należy odłożyć nieco więcej grosza.