Perfumy dla dużej liczby osób są istotnym etapem standardowego rytuału związanego z urodą i wyglądem. Wielu ludzi bowiem zdaje sobie sprawę z tego, jak duża rolę w życiu ludzkim mają aromaty.

perfumy
Autor: Olga Filonenko
Źródło: http://www.flickr.com
Zmysł węchu jest bardzo wyczulony, a zapach szczególnie może przywoływać wspomnienia, kojarzyć się z wybranymi etapami w życiu. Z tego powodu wiele osób, szczególnie pań, poszukuje swojego idealnego aromatu. Należy pamiętać, że w aspekcie perfum istnieje niewiele takich, które dopasowane są do wszystkich okazji.

Niektóre zapachy są jednak na tyle uniwersalne, że mogą być używane właściwie zawsze. Większa część jednak nadaje się przykładowo bardziej na wieczorne wyjście ze względu na ciężkie nuty zapachowe, inne natomiast dobre są do codziennego stosowania, do pracy czy na uczelnię. Znawcy tematu potrafią także określić, który zapach lepiej nadaje się na daną porę roku. Zwykłemu człowiekowi taka wiedza jest jednak najczęściej zbędna.

Oryginał a imitacjaNa dzień dzisiejszy nie każdego stać na oryginalne perfumy. Nie dziwi to, ponieważ perfumy najbardziej znanych producentów są w stanie kosztować kilkaset złotych. Perfumy i wody damskie (wejdź) to ogromna gama zapachów, jednak te najlepsze są i najdroższe. Wiele osób z tej przyczyny sięga po wersje imitujące znane marki. Dzieje się tak często wtedy, gdy ktoś przywiąże się tak bardzo do konkretnego zapachu, a nie ma pieniędzy na oryginał, że wybiera zapach jak najbardziej zbliżony. W pomyśle takim jednak jest jedna zasadnicza wada. Tanie podróbki perfum odznaczają się zazwyczaj bardzo niską trwałością efektu. Z tego powodu produkty takie są stosowane częściej, wystarczają więc na krótszy czas.

Perfumy na prezentPerfumy to również jeden z najczęściej realizowanych pomysłów na prezent z rozmaitych okazji. Wiele osób było obdarowanych zapachami, które nie przypadły im do gustu. Dobrym przykładem na to jest przeglądanie internetowych serwisów zakupowych tuż po świętach. Bardzo wiele osób w tym czasie sprzedaje nietrafione prezenty, często w postaci perfum. Perfumy i wody męskie (kliknij), jak również damskie należy dawać komuś tylko wówczas, gdy zna się ulubiony zapach tej osoby. Ma się wówczas pewność, że będzie ona zadowolona, a upominek będzie wykorzystany.