Jeśli nasze włosy, mimo troskliwej pielęgnacji są nadal łamliwe i matowe przyczyną może być słabe nawilżenie.Przesuszone włosy to wbrew pozorom bardzo powszechny problem. Stosując źle dobrane kosmetyki do włosów, pozbawiamy je warstwy hydrolipidowej. Z tej przyczyny włos szybciej łamie się i niszczy. Wiele dziewczyn skarży się, że ich włosy szybko tracą sprężystość. Jeśli dobrze je nawilżymy, pozbędziemy się tych problemów.Łatwiej też ułożymy dowolną fryzurę.

estyle
Autor: blur95
Źródło: http://www.flickr.com
Suche włosy to problem, który ma wiele przyczyn.Na przykład, jeśli często uczęszczamy na saunę, efekt suchych włosów mamy murowany. Naturalnie częste suszenie włosów, czyli wystawianie ich na działanie ciepła wyjątkowo im nie służy. Kolejna przyczyna to zbyt częste mycie głowy silnie oczyszczającym szamponem lub preparatem przeciwłupieżowym, na przykład zawierającym substancje przeciwgrzybiczne. Dosyć oczywistą przyczyną jest farbowanie włosów lub tak zwana trwała. Niestety źle na kondycję naszych włosów wpływają warunki atmosferyczne. W zimie niszczy je zimny wiatr, a w lecie promieniowanie UV. Przebywanie w klimatyzowanych spodnie (polecamy więcej w serwisie) ogrzewanych pomieszczeniach, jak wiadomo,szkodzi też naszej cerze, to samo odnosi się do włosów.

W jaki sposób przywrócić naszej czuprynie zdrowy wygląd?. Dodatkowe nawilżanie włosów (praktyczne kosmetyki do nabycia na stronie: ) to najefektywniejsza i pewna metoda. W tym celu można wybrać tani domowy sposób lub kupić dobry kosmetykspodniom (polecamy serwis www)tóry jest prosty i wygodny w użyciu.

Przykładowo szampony i odżywki Wella (zamów do domu) posiadają właściwości nawilżające. Dzięki specjalnej recepturze i wyselekcjonowanym składnikom takim jako olej arganowy i olej kokosowy, uzupełniają płaszcz hydrolipidowy włosa, odbudowując go od nasady aż po końce.Warto pamiętać, że zniszczone włosy nie wymagają tak częstego mycia, jak włosy normalne. Wręcz przeciwnie, wystarczy myć głowę dwa razy w tygodniu. Unikajmy też kosmetyków z alkoholem, zawierających dużą ilość konserwantów. Oprócz normalnej pielęgnacji odpowiednim szamponem i odżywką, dwa razy w miesiącu warto nałożyć na włosy maskę z witaminami. Bardzo zdrowe są też ziołowe płukanki. Wystarczy przygotować napar z rumianku i szałwii, by przywrócić włosom zdrowy wygląd. Jeśli nasze włosy są bardzo wysuszone i wypróbowaliśmy już wiele kosmetyków należy poszukać w internecie innowacyjnych żeli z kolagenem. Ich skondensowana gwarantuje znacznie lepsze elekty niż drogeryjne kosmetyki.