Długie, lśniące włosy są marzeniem wielu kobiet. Już samo ich zapuszczenie będzie nie lada wyzwaniem, ponieważ włosy jedynie do ramion będą potrzebować przynajmniej trzy lata na to aby urosnąć. Przez ten czas trzeba je wielokrotnie podcinać, co jeszcze czas ten może wydłużyć, ale jest to niezbędny zabieg, jeżeli będzie się chciało je mieć w należytym stanie.

stylizacja włosów
Autor: Nathan O’Nions
Źródło: http://www.flickr.com
Problemem długich włosów jest ich spora łamliwość, a oprócz tego rozdwajanie się końcówek. Jeżeli taka sytuacja będzie miała miejsce, to jedyną możliwością będzie ucięcie takich włosów, czasami na sporą długość, dlatego też znacznie lepiej jest temu zapobiegać. Końcówki które mają tendencję do rozdwajania się powinno się systematycznie odżywiać specjalnymi fluidami, bardzo dobrym sposobem jest także delikatne przycinanie co kilka tygodni. Poza tym długie włosy będą wymagać dużej, systematycznej pielęgnacji, bo jedynie w takim przypadku będą one w odpowiedniej formie. Jeżeli się będzie o tym pamiętać, to nic nie powinno przeszkadzać, aby mieć włosy do samego pasa lub jeszcze dłuższe.

odkryj interesujące przykłady
Autor: Saxbald Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z najważniejszych reguł pielęgnacji dłuższych jest odpowiednie czesanie. Warto to zrobić także przed myciem, wtedy nie będą się zbyt mocno plątać.

Czy analizowana kwestia żywo Cię zajęła? Jeżeli tak, to kliknij ten link, a tam zobaczmy także inne artykuły.

Włosy suszyć należy w rozpuszczonej postaci, po pierwsze mogą wtedy szybciej schnąć, a poza tym będą mniej wrażliwe na jakieś uszkodzenia. Suszenie jeśli tylko się da powinno być naturalne, należy do minimum ograniczyć używanie suszarki, bo ciepłe powietrze również działa niezbyt korzystnie na stan włosów. Na koniec pozostaje najważniejszy etap pielęgnacji, czyli dokładne rozczesanie umytych i wysuszonych włosów.

Warto w tym celu kupić najlepsze przyrządy – przykładowo świetnie będą się w tej roli sprawdzać szczotki tangle teezer (więcej: tu kontynuacja), jedne z najlepszych tego typu produktów w sprzedaży. Poszukując dobrej szczotki warto odwiedzić jakiś znany internetowy sklep z kosmetykami do włosów, w nim na pewno powinno się udać zakupić wszystko, czego będzie się potrzebowało do odpowiedniej pielęgnacji dłuższych włosów.