Jesienny spadek formy organizmu i niesprzyjające warunki klimatyczne fatalnie odbiją się na kobiecej urodzie. Polki skarżą się na zły stan paznokci i niemożliwe do zdyscyplinowania włosy. Jak można temu zaradzić?

kosmetyki do włosów
Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com
Rozdwajanie paznokci najczęściej sprowokowane jest nieodpowiednim sposobem ich piłowania. Warto choćby na jakiś czas zrezygnować z pilniczka i zainwestować w dobrą odżywkę. Stosowana systematycznie, wzmocni płytkę, a rozdwajanie paznokci przestanie być powracającym problemem – więcej. Znakomitym kosmetykiem jest też znana już naszym babciom metoda, czyli nakładanie na płytce rozdwojonego paznokcia kropli oleju rycynowego. Wtarty też w skórki i dłonie, a potem pozostawiony na całą noc, głęboko zregeneruje skórę i wygładzi paznokcie. Jeżeli rozdwajanie paznokci nadal jednak wraca, warto dać szansę suplementom. Preparaty ze skrzypem i ekstraktem z pokrzywy zregenerują nie tylko paznokcie, ale również poprawią wygląd skóry i włosów. Jesienna wilgotność powietrza zdecydowanie im nie służy, wyjątkowo tym ze skłonnością do falowania. Ciężko ogarnąć niesforne włosy, które pod wpływem wilgotnego powietrza puszą się i niechętnie poddają stylizacji. W drogerii warto wybrać profesjonalny szampon do włosów kręconych (kliknij tu). Jego dopasowana do potrzeb formuła ułatwi ogarnąć nawet te najtrudniejsze do ułożenia kosmyki. Zatrzyma także puszenie, a fryzura zachowa odpowiedni kształt, bez względu na wilgoć powietrza. Szampon do włosów kręconych zazwyczaj uzupełnia też odżywka albo maska z tej samej serii.

Nie zwlekaj! Jeśli zainteresowała Cię zawartość naszego opisu, to doczytaj ponadto kolejne niebywale pasjonujące wiadomości w nowym utworze.

/J]

Dobrze pamiętać o ich systematycznej aplikacji. Wzmocnią włosy, dadzą im połysku i gładkości, a zarazem wzmocnią działanie szamponu. Żeby jeszcze bardziej je zregenerować, można wcierać kroplę oleju rycynowego w pasma podczas mycia. Tajemnicą sukcesu zabiegów jest jednakże ich regularność. Warto pamiętać o nakładaniu odżywki, przyjmowaniu suplementów i myciu kosmyków dedykowanym szamponem. Wkrótce to zaprocentuje, a jesień przestanie być już tak niekorzystnym czasem dla urody.