Początek września to niefortunny czas dla wrażliwej skóry twarzy i dłoni. Jak o nią zadbać podczas początkowych deszczowych dni? Intensywne letnie słońce przyzwyczaiło skórę twarzy i rąk do wysokich temperatur. Niespodziewane ochłodzenie może spowodować wysuszenie naskórka na dłoniach i nieprzyjemne napięcie na twarzy. Stosowne kosmetyki pomogą jednak intensywnie nawilżyć skórę i ochronić ją przed ostrym wiatrem.

Krem brzozowy
Autor: Sylveco
Źródło: Sylveco
Krem do rąk musi zawierać przynajmniej glicerynę i kompleks witamin A, E i F. Skład dodatkowo wzmocnią wosk pszczeli i olejek arganowy . Krem do rąk dobrze jest wklepywać w dłonie, kiedy tylko nadarzy się okazja – szczegóły. Zaraz po myciu, po pozmywaniu talerzy, porządkach, po powrocie do mieszkania i obowiązkowo tuż przed snem. Szczególnie w nocy skóra regeneruje się najszybciej. Raz na jakiś czas dobrze jest też nałożyć grubszą warstwę kremu i założyć bawełniane rękawiczki.

Resztki takiej maseczki można zmyć po kilku godzinach. Kupując kremy do twarzy też warto przyjrzeć się składowi. Lepiej zrezygnować z substancji konserwujących i sztucznych substancji barwiących. Naturalne kosmetyki, wzmocnione witaminami i olejami dużo efektywniej przysłużą się wrażliwej skórze twarzy. Dobrze jest wybrać specjalną formułę na chłodne dni. Takie kremy do twarzy posiadają więcej substancji nawilżających, dzięki czemu skóra uniknie przesuszenia.

Kosmetyk warto jest wmasować przynajmniej pół godziny przed opuszczeniem domu. Dzięki temu zacznie już działać, gdy naskórek zostanie wystawiona na chłodne powietrze. Jeśli, pomimo aplikowania kremów, na twarzy pojawi się nieprzyjemna przesuszona skóra, najlepiej ją usunąć z pomocą łagodnych peelingów. Dobrze kupić te nawilżające, z gliceryną i wzbogacone o witaminę C.

Krem do rąk i kremy do twarzy to jednak za mało, by zapewnić pełną ochronę skóry. Warto zadbać o jej odżywianie także od wnętrza. Można wspomagać się suplementami i zielnymi herbatami, np. z pokrzywy lub skrzypu. Choć to banał, warto także spożywać dużo owoców i warzyw a także każdego dnia wypijać przynajmniej dwa litry wody niegazowanej. Tutaj więcej: