Pewnie większość czytelników niezbyt pochlebnie podchodzi do kwestii kaloszy – jednak któż powiedział, że we wszystkich przypadkach są one brzydkie? Owszem, istnieje ładniejsze obuwie- damskie oraz męskie, niźli właśnie kalosze, ale no to już inna para kaloszy… Czyli w owym tekście postaramy się nieco obalić krzywdzące stereotypy na temat takiego obuwia. A należy na starcie powiedzieć, iż nieczęsto zwykliśmy się spotykać z mocno pozytywnym postrzeganiem kaloszy.

Spróbujmy to jakoś zmienić. Przede wszystkim: kalosze są wielce wygodne. Kiedy jest sromotny deszcz czy warunki są najzwyczajniej całkowicie słabe, na przykład zalega mega błoto, ciężko nie zauważyć, iż prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest sprawienie sobie kaloszy. Dzisiaj rośnie ilość Polaków, którzy zamieszkują wsie, zatem kalosze są niezbędne. Co prawda nasza wieś jest coraz bardziej nowoczesna, lecz trudno na nawet przykładowo podkrakowskiej wsi nie zauważyć błotka…

Kolejna sprawa: kalosze, być może nie we wszystkich przypadkach, lecz dosyć często, w sumie są ładne. Niby próżno poszukiwać znanych marek modowych, które wyspecjalizowały się w akurat kaloszach, ale źle na szczęście to z tym wyborem raczej nie ma. Pamiętajmy również to, iż jakby nie patrzeć często kalosze są nieco oryginalne, nieoklepane. W dzisiejszych czasach modowe odstępstwa od ogólnych norm są godne naszego zainteresowania. I są coraz popularniejsze. No cóż, praktycznie wszyscy pragniemy jakoś się odróżniać. Niby ciągle typowe sieciówki rządzą na rynku, ale jest coraz oryginalniej. Chociaż wystarczy jechać do Rzymu czy Londynu, aby zauważyć, że w zasadzie polska moda jest stosunkowo konserwatywna. Być może to i lepiej, ciężko oceniać jednoznacznie. Każdy powinien mieć święte prawo do swojego stylu, to pewne .

Gdzie miejscu najkorzystniej zakupić kalosze? Co prawda mogą się kojarzyć one głównie z bazarami, ale w sumie na tę chwilę warto rozejrzeć się za fajnymi, solidnymi kaloszami, takimi butami, które zbyt szybko się nie rozwalą, w butikach internetowych. Handel butami, szczególnie kaloszami jest w Polsce nadal w powijakach, ale to bądź co bądź błyskawicznie rozwijająca się branża!

Więcej: