Każda pani śni o pięknej i pełnej blasku cerze i właściwie napiętej skórze. Niestety, w miarę upływu lat kobieca karnacja robi się sucha i coraz bardziej zniszczona. Odpowiednia pielęgnacja i odpowiednie zabiegi do cery suchej powinny przywrócić jej blask. Cera sucha jest niezwykle cienka. Najczęściej przybiera odcień jasnoróżowy z niedużymi przebarwieniami.

skóra
Autor: 123rf
Źródło: 123rf
Pod powierzchnią skóry mogą pokazać się widoczne, poszerzone naczynka. Cerę suchą mogą posiadać nawet młode dziewczyny. W przypadku cery suchej znacznie wcześniej zaczynają pokazywać się pierwsze oznaki starzenia. Właściwa pielęgnacja opiera się na wykorzystywaniu dobrych kosmetyków. Do demakijażu powinno się stosować zawiesiste i lekko tłuste produkty, które wzmocnią barierę ochronną skóry i jej nie podrażnią. Krem do cery suchej powinien być w użyciu każdego dnia. Nie można zapominać o kremowaniu skóry naokoło oczu. Specjalne maseczki z zastosowaniem kremu pomogą zachować na dłuższy czas ładną skórę pod oczami. Przed zwiotczeniem można zabezpieczyć też skórę na szyi i wokół niej (pielęgnacja suchej skóry z kosmetykami Lichtena).

Krem do cery suchej na wieczór powinien mieć kompozycje tłuszczowe i nawilżające. Jeśli cera – jak dbać o cerę jest wybitnie wysuszona, trzeba wcześniej nałożyć na nią krem nawilżający, a po jakimś czasie krem tłusty. Cera sucha źle znosi solarium i długie opalanie. Najlepiej raz w tygodniu zrób peeling enzymatyczny, który złuszczy martwy warstewkę i zapewni

krem
Autor: Stephen Bradley
Źródło: http://www.flickr.com

wyższe wchłanianie się kremów nawilżających. Cera (Make i Makijaż Dorota Małecka) sucha jest wyjątkowo narażona na złe działanie czynników środowiskowych i wewnętrznych. Właściwe nawilżenie skóry zapewni nam jedynie woda z wnętrza naszego układu. W inaczej cera będzie wysuszona i szybciej pojawią się na niej zmarszczki. Zachowanie rześkiej i pięknej cery na dłużej jest wykonalne właśnie przez systematyczne nawilżanie. Pielęgnacja skóry suchej to przymus. Kremy do cery suchej nawilżające, muszą być wykorzystywane na co dzień. W taki sposób można dłużej napawać się gładką, zdrową karnacją bez zmarszczek przez długi czas – pielęgnacja suchej skóry.